Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Na Františkově se připravuje oprava za 24 milionů

Na Františkově se připravuje oprava za 24 milionů

Pět milionů korun na chodník, parkování a cyklostezku na Františkově ve Velkém Meziříčí budou zastupitelé schvalovat na svém zasedání 16. února 2016. Jde o jeden díl z celkové částky 24 milionů korun, na což vyjde celková rekonstrukce ulice Františkov.

Musí se to opravit
14.únor 2016 - 08:00
 
Kraj Vysočina začne letos snad na přelomu května a června opravovat silnici z Velkého Meziříčí do Tasova. Letos by měla být podle náměstka hejtmana kraje Libora Joukla dokončena etapa v intravilánu města a dál až do Petrávče. V dalším roce pak úsek Petráveč – Tasov vyjma Dolních Heřmanic, kde je silnice již po opravě.

Ještě před započetím rekonstrukce krajské silnice musí Svaz vodovodů a kanalizací Žďársko spolu s městem Velké Meziříčí stihnout opravit kanalizaci za 4,8 milionu korun a vodovod za 7,2 milionu korun v ulici Františkov. Město se podílí 3,6 mil. korun.

Vážit se bude v příštím roce na více místech na Vysočině

Teprve poté může kraj zahájit rekonstrukci silnice, za niž zaplatí více než 7 milionů korun. Nové chodníky, parkování v ulici, cyklostezka a nové oplocení – to už je již zmiňovaný podíl města, který budou zastupitelé schvalovat příští úterý při rozdělování přebytku hospodaření města za rok 2015. Informace přinesly webové stránky města Velké Meziříčí.

(kp,novinkyvysocina.cz,foto:Velké Meziříčí)