Svátek má: Patrik

Regiony

Velikost textu:

Na středočeském letišti se budou cvičit čínští piloti

Na středočeském letišti se budou cvičit čínští piloti

Letiště Benešov v Nesvačilech v pátek 26. února navštívila čínská delegace v čele s viceguvernérem provincie Sečuán Liou Ťie.

Na návštěvě letiště
1.březen 2016 - 08:30

Zástupce partnerského regionu Středočeského kraje doprovázela podnikatelská delegace v čele s Li Cha-jing, prezidentem letecké společnosti Sichuan Airlines. S představiteli kraje a benešovské letecké školy F AIR jednali o možnosti zajištění výcviku pilotů Sichuan Airlines v Benešově.

„Znovu si potvrzujeme důležitost letiště Benešov pro středočeský region a jsme rádi, že jako vlastník tohoto letiště máme přímý vliv na jeho udržitelný rozvoj a jeho zapojení do úspěšných projektů týkajících se především oblasti vzdělávání a turismu,“ uvedl hejtman Miloš Petera (ČSSD).


Benešovská letecká škola F AIR již několik let úspěšně realizuje projekty se svými čínskými partnery, v rámci nichž pomáhá v provincii Sečuán vybudovat letecké školy a na letišti v Benešově školí jejich budoucí personál. Proto vedení Sichuan Airlines projevilo zájem o spolupráci s F AIR v oblasti výcviku svých pilotů ve středních Čechách. Pro tuto významnou čínskou leteckou společnost navíc již létá několik českých pilotů původně zaměstnaných u ČSA, a lze tedy předpokládat další rozvoj spolupráce v oblasti lidských zdrojů.

„Výcvik čínských pilotů v Benešově tak bude jeden z dalších konkrétních výsledků spolupráce Středočeského kraje s provincií Sečuán, stejně tak jako otevření přímého charterového spoje mezi Prahou a hlavním městem Sečuánu Čcheng-tu provozovaného Sichuan Airlines nebo vznik historicky první česko-čínské průmyslové zóny v Nymburce,“ dodal hejtman Petera. Prohloubení spolupráce se Středočeský krajem a rozvoji cestovního ruchu by mělo napomoci také zřízení zastoupení Sichuan Airlines v prostorách Středočeského kraje.

Informaci přinesly webové stránky Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:sck)