Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Na začátku února lze v Pardubicích žádat o startovací bydlení

Na začátku února lze v Pardubicích žádat o startovací bydlení

Na webu města je již kompletní nabídka bytů do prvního kola Startovacího bydlení pro mladé. Vedle půdorysů jsou k dispozici i fotografie těchto bytů a další dokumentace.

Pardubická radnice
18.leden 2016 - 07:30

"Zájemci o přidělení startovacího bytu musí donést vyplněnou žádost osobně do budovy magistrátu a to buď 4. února mezi 12. a 18. hodinou, nebo 5. února od 8 do 14 hodin," uvedla pro Pardubickenovinky.cz Alexandra Tušlová z Magistrátu města Pardubice..

Na městském webu www.pardubice.eu je v sekci Důležité informace odkaz Startovací bydlení pro mladé. „Po jeho rozkliknutí jsou k dispozici veškeré potřebné informace o podmínkách a nově také fotografie interiérů nabízených bytů, včetně konkrétní výše nájemného i půdorysu pro představu uspořádání bytu. Ke stažení je zde v digitální podobě rovněž žádost o startovací byt i návod k jejímu vyplnění,“ vysvětlil náměstek primátora zodpovědný za sociální politiku Jakub Rychtecký. Radnice dopředu zájemce upozorňuje, že pokud žádost nebude splňovat všechny formální náležitosti a žadatel zároveň nepředloží veškeré potřebné doklady, komise takovou žádost vyřadí.

V rámci první výzvy mohou zájemci vybírat mezi 25 byty o velikosti 1+0, 1+1 a 2+1. Každý žadatel si může podat žádost pouze na jeden byt, a pokud bude vybrán, město s ním uzavře nájemní smlouvu na čtyři roky.

„První tři roky bude nájemné ve výši 50 korun za metr čtvereční, čtvrtý rok 80 korun za metr čtvereční. Prostřednictvím startovacího bydlení chceme podpořit především mladé perspektivní rodiny a ulehčit mladým lidem situaci ohledně řešení bytové situace na začátku pracovní kariéry,“ připomněl náměstek Rychtecký hlavní význam startovacího bydlení.

Premiéra TECHNOhrátek za účasti ministryně školství

Hlavním kritériem pro výběr nájemců je výše minimálního měsíčního hrubého příjmu žadatele, který byl po důkladné analýze stanoven na 16 tisíc korun hrubého měsíčně a věk do třiceti let. V případě manželů a párů nesmí věk v součtu překročit 65 let, jeden z nich musí být mladší třiceti let. Jestliže poptávka převýší nabídku, rozhodne o nájemnících veřejné losování.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.)