Svátek má: Petr

Regiony

Velikost textu:

Nanoden pod záštitou hejtmana Michala Haška

Nanoden pod záštitou hejtmana Michala Haška

Pod záštitou hejtmana Michala Haška se ve středu 16. března 2016 v areálu Biology Parku v Brně uskuteční Nanoden.

Biology Park
11.březen 2016 - 08:00
V prostorách Biology Parku bude výstava nanotechnologických výrobků a prezentace českých nanotechnologických firem. Na projekcích budou promítány ukázky dalších příkladů použití nanotechnologií z celého světa. Akci připravila Asociace nanotechnologického průmyslu ČR.

Nanotechnologie je práce s materiálem v měřítku 1–100 nm, v kterém materiály mají úplně jiné vlastnosti než v mikroměřítku. Vědci v současnosti díky nanotechnologii například dokážou vytvářet náhradní lidské tkáně a orgány, cíleně dopravovat léky do postižených částí těla nebo odstraňovat toxické látky ze znečištěného vzduchu a vody.


Nanotechnologie jako jedna z hlavních inovací 21. století otevírají českým firmám nové tržní příležitosti, umožní vytvořit tisíce nových pracovních míst a díky výrobě produktů s vysokou přidanou hodnotou přispějí k vyšší konkurenceschopnosti tuzemské ekonomiky.

Každý účastník Nanodne dostane anketní lístek se soutěžními otázkami. Vylosovaní vítězové budou zveřejněni na portálu Asociace nanotechnologického průmyslu ČR. Jako cenu dostanou nanotechnologické výrobky.

Nad akcí Nanoden Brno převzal záštitu hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek. Dalšími oficiálními partnery jsou Magistrát města Brna, Biology Park Brno, Jihomoravské inovační centrum a Krajská hospodářská komora Jižní Moravy. Informují stránky kraje.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:Biology Park)