Svátek má: Lumír

Regiony

Velikost textu:

Nervózní pes se prokousal dveřmi bytu na chodbu

Nervózní pes se prokousal dveřmi bytu na chodbu

Jeden ze sousedů v domě v Opavě-Kateřinkách 7. března něco málo po 14. hodině oznámil na linku 156, že vedle v bytě je zavřený pes, který již delší dobu štěká a škrábe na dveře.

Prokousané dveře
11.březen 2016 - 08:00

Poté co hlídka dorazila, zjistila, že se psovi podařilo prokousat dveřmi na chodbu. Na zvonění, bouchání ani volání nikdo nereagoval, i když byla slyšet zapnutá televize. Přes operační středisko MP Opava bylo na místo vysláno odchytové vozidlo a hlídka státní policie. Pes byl bezpečně odchycen a převezen strážníky do městského útulku.

Hlídka kontaktovala správce domu, který na místo přijel i s majitelkou bytu a ta jej otevřela. Policisté provedli kontrolu, ale nikoho uvnitř nenalezli. Následně byl byt zajištěn a současnou nájemnici o celé události informovali strážníci Městské policie Opava.

Nezletilý si zapůjčil občanský průkaz pro vstup do herny. Obsluha herny na Dolním náměstí v Opavě před osmou hodinou večerní využila tísňovou linku městské policie 156, aby oznámila, že zde vstoupil chlapec, který se prokázal cizím občanským průkazem.

Na místo byla operátorkou MPOL vyslána hlídka, která se spojila s oznamovatelkou a svědkyní celé události. Ta zakročujícím strážníkům sdělila, že mladík, kterému doklad totožnosti ve skutečnosti patří, sedí vedle v místnosti a hraje na automatu. Jednalo se o osmnáctiletého muže z Opavy. Hlídce se doznal k zapůjčení občanského průkazu svému kamarádovi proto, aby s ním mohl sedět v herně, ale v danou chvíli se již v provozovně nevyskytoval. Pak prozradil jen jeho křestní jméno.

Ze zápisníku novojičínské policie

Strážníci dle místní znalosti a jeho popisu určili osobu, o kterou by se mohlo jednat. Když přijeli na adresu 14letého chlapce, byl doma se svou matkou. Sám se přiznal, že v uvedenou dobu byl v herně se svým bratrancem a prokázal se obsluze jeho dokladem totožnosti. Hlídka pojala důvodné podezření, že výše uvedeným jednáním došlo ke spáchání přestupku. Jelikož jej nebylo možné vyřešit na místě, byl předán odboru vnitřních věcí, oddělení evidence obyvatel, občanských průkazu a cestovních dokladů Magistrátu města Opavy.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Mgr. Petra Stonišová, tisková mluvčí Městské policie Opava.

(jv,Moravskoslezskenovinky.cz foto:mp)