Svátek má: Slavomír

Regiony

Velikost textu:

Neziskovkám s fundraisingem pomáhá kurz Pardubického kraje

Neziskovkám s fundraisingem pomáhá kurz Pardubického kraje

Jak oslovit firmu s žádostí o podporu? Na tuto a další otázky dává zástupcům neziskových organizací v Pardubickém kraji odpověď kurz Fundraising – komunikační dovednosti a vyjednávání.

Kurz: R. Pešek a P. Šotola
24.leden 2016 - 07:30

Pod záštitou radního pro sociální péči a neziskový sektor Pavla Šotoly jej v prosinci a lednu uspořádal Pardubický kraj celkem čtyřikrát. V úterý 26. ledna na něj naváže doplňující workshop zaměřený výhradně na praktické dovednosti.

„Mimořádný zájem o tento kurz nás potěšil a místo plánovaného jednoho termínu jsme nakonec uspořádali čtyři kurzy pro více než 50 lidí. Navázání spolupráce neziskového sektoru s podnikatelskou sférou považuji za zásadní – jednak proto, že financí ve veřejné sféře je omezené množství, jednak spolupráce všech tří sfér přináší příznivý rozvoj společnosti,“ prohlásil krajský radní Pavel Šotola, který se pozdravil s účastníky úterního kurzu, který se konal v sále Jana Kašpara v budově krajského úřadu.
 

„Pardubický kraj současně vypsal grant na podporu fundraisungu a účastníci kurzu mohou až do 27. ledna podávat žádosti o podporu,“ dodal Pavel Šotola. 

Tím, že kraj v oblasti získávání finančních prostředků nabízí bezplatné a kvalitní vzdělávání, pomáhá neziskovým organizacím k větší finanční stabilitě i k rozvoji činností, které neziskové organizace v kraji nabízejí.

Obsah kurzu je orientován na komunikační dovednosti, vyjednávání a prezentace. Účastníci si zkouší modelové situace, seznamuji se s nástroji pro úspěšné jednání. Díky podpoře Pardubického kraje se ho zástupci neziskovek účastní zdarma. 

Další neziskové organizace se mohou v případě zájmu o kurz fundraisingu obrátit na metodika nestátních neziskových organizací Romana Peška, který je lektorem kurzu. Pardubickenovinky.cz informovala Mgr. Kateřina Procházková Skůpová  za Pardubický kraj. 

(jv,Pardubickenovinky.cz foto:Pk)