Svátek má: Liliana

Regiony

Velikost textu:

Noční návštěvník může dostat až dvouletý trest

Noční návštěvník může dostat až dvouletý trest

Čtyřiadvacetiletá žena měla jistě jiné představy o průběhu večera, když si k sobě pozvala devětadvacetiletého muže. 

Ilustrační foto
8.březen 2016 - 07:30

Mladý pán příležitostně navštěvoval slečnu v jejím bytě v obci na Svitavsku, od kterého měl klíče. V polovině ledna měl přijít dle domluvy večer. Nejdříve však šel popíjet s kamarády.  Vypil několik skleniček a dvě hodiny po půlnoci se vydal do bytu. Výčitky za pozdní příchod zřejmě pána rozčílily a začal ničit věci v obývacím pokoji i na chodbě. Skleničku s červeným vínem měl hodit na stěnu v obýváku, také měl rozházet oblečení po místnosti. V kuchyni se pak zaměřil na potraviny. Na zemi měly skončit vejce, nakládané okurky, maso a rozlitý olej. Při odchodu poškodil vstupní dveře a svůj vztek si měl vybít i na poštovní schránce. Během půlhodinové řádění se zaměřil i na ženu, které dál několik facek a vulgárně ji oslovoval. Žena vyhledala lékařské ošetření, pracovní neschopnost u ní nenastala.

Pátrání po osobách v Pardubickém kraji bude jednodušší

Hluk probudil jednoho z obyvatel domu a ten zavolal policejní hlídku. Agresor počkal na její příjezd a dobrovolně odjel na služebnu. Škoda byla vyčíslena na osmnáct tisíc korun. Část nákladů již zaplatil a slečně se omluvil.

I když projevil lítost, soudnímu jednání se nevyhne. Vrchní inspektor mu tento týden sdělil obvinění ze spáchání přečinů poškození cizí věci a výtržnictví. Za uvedené porušení zákona může soud udělit až dvouletý trest odnětí svobody. Zprávu přinesly webové stránky Policie ČR Krajského ředitelství Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.)