Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Nový urodynamický přístroj pomáhá odhalit příčinu inkontinence

Nový urodynamický přístroj pomáhá odhalit příčinu inkontinence

Lékaři urologického oddělení Nemocnice Šumperk vyšetřují pacienty s pomocí nového moderního zařízení v hodnotě 350 tisíc korun, které trápí například častý pocit nutkavého močení nebo nechtěný únik moči, který jen v České republice trápí víc než čtvrt milionu žen.

Nemocnice Šumperk
23.leden 2016 - 11:00
 
„Díky novému urodynamickému přístroji můžeme přesněji diagnostikovat a objasnit příčiny poruch v případech, kdy je močení provázeno nelibými prožitky, nebo nastává v nevhodnou dobou a dochází tak k nežádoucímu úniku moči,“ vysvětluje primář urologického oddělení MUDr. Martin Kaňa. Přístroj například dokáže lékařům odhalit, zda se u ženy jedná o stresovou nebo urgentní inkontinenci, což je velmi důležité, neboť obě mají odlišný způsob léčby. „Zařízení tak umožňuje rozlišit skupiny žen vhodných k operaci a naopak dokáže určit, kdy je vhodnějším řešením nasazení léků, neboť by operace nepřinesla požadovaný efekt,“ dodává primář.

Nemocnice Šumperk bude mít superaseptický operační sál


Stejně tak pomůže lékařům při léčbě pacientů se zvětšenou prostatou. „Nový urodynamický přístroj taktéž dokáže zhodnotit závažnost nemoci a pomůže nám zvolit vhodný typ léčby a jejího efektu. To znamená, zda stačí léčba farmaceutická, nebo vzhledem k riziku pro ledviny, je již nezbytná operace,“ objasňuje primář Kaňa. Olomouckénovinky.cz informovala Hana Szotkowská, tisková mluvčí Nemocnice Šumperk.

(kp,olomouckenovinky.cz,foto:Nemocnice Šumperk)