Svátek má: Slavomír

Regiony

Velikost textu:

O Východní Moravu je na Slovensku zájem

O Východní Moravu je na Slovensku zájem

Svůj potenciál v cestovním ruchu prezentoval Zlínský kraj na veletrhu ITF Slovakiatour, který proběhl na výstavišti Incheba v Bratislavě.

Archeoskanzen v Modré u Velehradu
5.únor 2016 - 10:00

Expozici o ploše 15 m2 připravila Centrála cestovního ruchu Východní Moravy a vytvořila tak prostor pro prezentaci nabídky všech oblastí turistického regionu Východní Moravy – Slovácka, Kroměřížska, Valašska, Zlínska a Luhačovicka. Tematickým mottem stánku byly tradice a památky regionu. Toto téma bylo akcentováno v grafické podobě stánku, kde byla využita působivá fotografie Archeoskanzenu v Modré u Velehradu doplněná snímkem Jurkovičovy rozhledny v Rožnově pod Radhoštěm.

Vedení Zlínského kraje na veletrhu zastupoval radní pro cestovní ruch Ladislav Kryštof, který se zúčastnil jeho slavnostního zahájení. Na stánku Zlínského kraje pak jednal s řadou hostů, mimo jiné s velvyslankyní České republiky na Slovensku Lívií Klausovou.

Jeseníky se staly excelentní evropskou destinací!

Návštěvníci veletrhu se živě zajímali o nabídku produktů kulturního turismu, například o Baťův kanál, zlínskou zoologickou zahradu, kroměřížské památky UNESCO, ale také folklorní a gastronomické slavnosti nebo lázeňské pobyty. Východní Morava je na Slovensku známa jako region nabízející výborné podmínky pro cykloturistiku, na veletrhu tedy byly mimo jiné diskutovány možnosti vytvoření společné mezinárodní dálkové cyklotrasy propojující cyklostezky Bečva a Moravskou stezku se stezkami směřujícími do Bratislavy a Vídně.

Veletrhu se zúčastnilo 345 vystavovatelů z 18 zemí. Zlínskénovinky.cz informovala Mgr. Renata Janečková, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(kp,zlinskenovinky.cz,foto:Zlínský kraj)