Svátek má: Matěj

Regiony

Velikost textu:

Ortopedie krnovské nemocnice otevřela nadstandardní pokoje

Ortopedie krnovské nemocnice otevřela nadstandardní pokoje

Ortopedické oddělení krnovské nemocnice (Sdružené zdravotnické zařízení Krnov) může poprvé nabízet nadstandardní pokoje i pacientům ortopedie.

Ortopedické oddělení krnovské nemocnice
27.únor 2016 - 08:00

Jde o tři nové, pro ortopedii vůbec první, pokoje tohoto typu. Jejich vybudování si vyžádalo celkovou rekonstrukci lůžkového zázemí za zhruba milion korun. Náklady nemocnice financovala z vlastních zdrojů.

„Bezbariérové pokoje byly vybudovány z bývalé ortopedické JIP a měly by pacientům zajistit zvýšený komfort, o který je v nemocnici stále vyšší zájem a o který se snažíme na všech odděleních,“ uvádí ředitel nemocnice doktor Ladislav Václavec.

„Kromě tří nadstandardů na ortopedii krnovská nemocnice převzala také dva sanitní vozy v hodnotě zhruba 2,4 milionu korun, na které rovněž vyhradila finanční prostředky z vlastních zdrojů. Vozový park je postupně obnovován u všech krajských nemocnic. Letos za celkem 19,3 milionů korun,“ uvedl náměstek hejtmana Jiří Martinek. Krnovská nemocnice má nyní celkem 12 spolehlivých sanitních vozů, což je pro zařízení působící v hůře přístupných lokalitách nezbytné.


Nové nadstandardní pokoje, které by nemocnému měly pobyt ve zdravotnickém zařízení usnadnit a u plánovaných výkonů co možná nejvíce zpříjemnit, jsou jednolůžkové, s vlastním sociálním zařízením, klimatizované a vybavené lednicí a zázemím pro přípravu kávy nebo čaje, televizí a WIFI připojením.

Na ortopedickém oddělení jsou nejčastěji hospitalizováni pacienti, kteří přicházejí na artroskopické výkony a na výměnu kyčelního nebo kolenního kloubu. Proto jsou sociální zařízení na každém novém pokoji vybavena madly pro bezproblémové přístupy do sprchy a na WC. Nechybí samozřejmě šatní skříň a odkládací stůl s židlemi pro návštěvy. Cena za jeden den pobytu je stanovena na 400 korun.

Ortopedické oddělení krnovské nemocnice má 24 lůžek. Ročně zde lékaři odoperují více než 894 pacientů a provedou zhruba 15 000 tisíc vyšetření v odborné ambulanci. Nejčastějšími operacemi jsou artroskopické výkony, kterých je až 200 u kolen a 82 u ramen ročně, dále totální endoprotézy kyčle, kterých se ročně provede zhruba 100 a totální endoprotézy kolenního kloubu, které podstoupí kolem 130 pacientů.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Eva Kijonková, mediální zástupkyně nemocnice.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:kr.nem)