Svátek má: Svatopluk

Regiony

Velikost textu:

Pardubický kraj podporuje zvýšení příjmů pro obce

Pardubický kraj podporuje zvýšení příjmů pro obce

Zastupitelstvo Pardubického kraje na doporučení Rady Pardubického kraje projednalo a schválilo návrh legislativní iniciativy předložený členkou zastupitelstva Hanou Štěpánovou, který se týká navýšení rozpočtového určení daní pro obce.

Ilustrační foto, jednání Rady Pardubického kraje
24.únor 2016 - 07:30

Kraj podporuje zvýšení příjmů pro obce. Využije zákonodárné iniciativy. Schválený návrh  bude odeslán k projednání Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky.

„Návrh paní starostky se týká změny zákona o rozpočtovém určení daní a jeho obsahem je zvýšení podílu obcí na celostátním hrubém výnosu z daně z přidané hodnoty na úkor příjmů státního rozpočtu,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Do zákona by se podle tohoto návrhu měl vrátit motivační prvek, který se týká podílu obcí na výnosu daně z příjmů fyzických osob. Ani tato navrhovaná změna se nedotkne příjmů krajů,“ dodal hejtman Netolický.

Krajští policisté získají od kraje moderní dron

„Zatímco krajům byl podíl na celostátním výnosu daně zvýšen, u obcí tak bohužel nebylo. Jsme tak prvním krajem, který oficiálně touto iniciativou na problém upozorňuje,“ sdělila Hana Štěpánová.

Podle hejtmana je schválení návrhu výrazem sounáležitosti a spolupráce obou stupňů samospráv v Pardubickém kraji a současně projevem dlouhodobé snahy představitelů kraje rozhodovat v zájmu občanů. K tomu nepochybně patří nejen kompetence, ale i potřebné finanční zdroje.

Pardubickenovinky.cz informoval Bc. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,Pardubickenovinky.cz foto:arch.Pk)