Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Pěkná práce. Radka Pěkná si vytancovala tři medaile

Pěkná práce. Radka Pěkná si vytancovala tři medaile

Na Hrách VII. zimní olympiády dětí a mládeže posbírala ze tří disciplín tři medaile. Talentovaná dvanáctiletá Radka Pěkná brala první místo v malých skupinách disco dance.

Momentka ze slavnostního zahajovacího ceremoniálu
19.únor 2016 - 12:00

V sólové kategorii byla druhá a sbírku zkompletovala třetím místem v duetu. Výhodou pro ní bylo i takřka domácí prostředí. Podpořit jí přijela rodina i kamarádi.

Jejím mateřským oddílem je chomutovský DC Beethoven. Ten patří v republice mezi absolutní špičku. Nebylo proto pochyb, že si mladá závodnice nějakou medaili z olympiády odnese. „Určitě jsem nečekala, že by to mohlo takhle vyjít. Konkurence byla hodně velká, měly jsme strach, ale zvládly jsme to,“ bilancuje své účinkování na vrcholné akci, kde byl její sport pouze jako doprovodný.

Přípravy na Olympijský park Pardubice 2016 jsou v plném proudu

Domácí prostředí bylo pro Radku a její kamarádky spíše výhodou, nervozitu nepociťovala. „Povzbudilo mě to a o to větší byla motivace v reprezentování Ústeckého kraje. Mým přáním bylo získat alespoň jednu z medailí, ale nečekala bych, že budu mít rovnou tři,“ uvádí dvanáctiletá žákyně.

Vzpomínek na olympijské klání bylo hodně. Užila si jí. Líbily se jí ceremoniály. Na slavnostním zahájení dostala příležitost, která se nemusí už nikdy opakovat – složila za všechny účastníky her spolu s dalším výborným sportovcem Ústeckého kraje Filipem Ščerbou slib fair play. „Trému jsem měla pořádnou. Mluvit před pěti tisíci lidmi bylo těžké, ale zároveň to byla dobrá zkušenost a byla jsem ráda, že mě vybrali. Když jsem sestoupila z pódia, oddechla jsem si, protože jsem se bála, že to nějak pokazím,“ vzpomíná na slavnostní řeč talentovaná tanečnice Radka Pěkná. Informace přinesly webové stránky Ústeckého kraje.

(kp,usteckenovinky.cz,foto:Ústecký kraj)