Svátek má: Oldřich

Regiony

Velikost textu:

Ples pardubických seniorů již po čtyřicáté

Ples pardubických seniorů již po čtyřicáté

Sál kulturního domu v Hronovické ulici byl ve čtvrtek odpoledne nabit radostí a skvělou náladou. Jak by také ne, vždyť tradiční ples seniorů zde stavil jubileum – kulatou čtyřicítku.

Z plesu
22.únor 2016 - 07:30

A ani po čtyřicáté nezklamal své hosty.  Parket se vyprázdnil až po skončení plesu a u šatny byla nejfrekventovanější slova bezvadný, úžasný a nádherný. Uvedla pro Pardubickenovinkz.cy Nataša Hradní, tiskov8 mluv49 Pardubic.

„Všichni se na plese báječně bavili a musím říct, že jsem se mezi seniory cítil velmi dobře.  Je vidět, že ani v důchodovém věku této generaci nechybí elán a optimismus. Je fajn, že nezůstávají uzavřeni doma, že jsou aktivní a mají stále chuť něco podnikat a jsem rád, že jim v tom naše město pomáhá,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát. „A jsou mezi nimi výtečné tanečnice,“ dodal s úsměvem.


Ples pro seniory pořádá město Pardubice jednou ročně. Senioři, kteří se chtějí pobavit, nebo si zatančit při „hudbě svého mládí“ se ale scházejí na pravidelných čajích, které pro ně radnice pořádá každý měsíc. „Akcí pro seniory pořádáme v rámci Seniorcentra samozřejmě mnohem více, od různých besed čivzdělávacích programů, přes pohybové aktivity, až k těmto kulturním. Od roku 1998 se jich zúčastnilo na 183.000 seniorů,“ řekl náměstek primátora Jakub Rychtecký.

Na letošním jubilejním plese hrál seniorům celé odpoledne k tanci i poslechu swingový orchestr JK Band, přestávky zpestřil taneční kroužek manželů Pazderových, který funguje při Seniorcentru a seskupení  „Sestry Chalupovy“ s ukázkami módy 30. let minulého století.  „Jako překvapení jsme připravili malý plesový fotoateliér, ve kterém se mohli návštěvníci  po dobu trvání plesu nechat zdarma zvěčnit se stylovými doplňky, klobouky, boa, vějíři, slunečníky, doutníky, cylindry a podobně. S tímto nápadem jsme se trefili, zejména dámy si focení užívaly a moc se při něm bavily,“ řekla Michaela Smetáková, která se na pardubickém magistrátu věnuje právě péči o seniory.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pardubice)