Svátek má: Lenka

Regiony

Velikost textu:

Po nehodě u Cikháje museli hasiči pasažéry doslova vystříhat

Po nehodě u Cikháje museli hasiči pasažéry doslova vystříhat

Řidič s osobním vozidlem Škoda Fabia narazil do stromu, po nehodě skončil vůz převrácený na boku. Hasiči za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení odstřihli zadní část střechy a ve spolupráci se zdravotníky vyprostili zaklíněného zraněného řidiče.

Z místa nehody
1.březen 2016 - 08:00

Jak novinkyvysočina.cz informovala kpt. Ing. Bc. Petra Musilová, tisková mluvčí HZS Kraje Vysočina, na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina byla ohlášena dopravní nehoda osobního vozidla na komunikaci u obce Cikháj na Žďársku. Na místo události operační důstojník Krajského operačního a informačního střediska HZS Kraje Vysočina vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice ve Žďáře nad Sázavou.  

Řidič s osobním vozidlem Škoda Fabia narazil do stromu, po nehodě skončil vůz převrácený na boku. Ve vozidle zůstala uvězněná dvoučlenná osádka. Hasiči na vozidle provedli protipožární opatření a vozidlo zajistili proti převrácení. Následně za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení odstřihli zadní část střechy a ve spolupráci se zdravotníky vyprostili zaklíněného zraněného řidiče. Poté vystoupila z vraku vozidla i lehce zraněná spolujezdkyně. Ta byla po nezbytném ošetření na místě události převezena k dalšímu ošetření do nemocnice sanitním vozem. Řidič byl transportován do nemocnice letecky.

Hasiči v Pelhřimově téměř dvě hodiny odchytávali pštrosa


Hasiči na místě události velmi úzce spolupracovali se zasahujícími policisty a během šetření události řídili na komunikaci provoz kyvadlově. Po zdokumentování události policií jednotka asistovala při vyproštění vozidla a naložení na odtahovou službu. Příčina, průběh a veškeré okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního vyšetřování.

(kp,novinkyvysocina.cz,foto:HZS Kraje Vysočina)