Svátek má: Svatopluk

Regiony

Velikost textu:

Podnikání na Ústecku? Nejlépe ve Varnsdorfu

Podnikání na Ústecku? Nejlépe ve Varnsdorfu

Nejvíce učňů a studentů v odborném vzdělávání, vysoký iRating a celkový posun z páté na první příčku. Hlavní důvody, které dělají z Varnsdorfu nejlepší místo pro podnikání v Ústeckém kraji. Stříbrnou příčku obsadil Chomutov a bronz bere Ústí nad Labem.

Momentka z předávání ocenění
11.březen 2016 - 12:00

Varnsdorf poskočil z loňského pátého místa na první především díky vysokému hodnocení iRatingu, který mimo jiné pracuje se zadlužeností a hospodařením obce. Důvod vítězství můžeme vidět také v nejvyšším počtu studentů a učňů v odborném vzděláváním, kterých má tento správní obvod nejvíce v kraji. Ke stvrzení vítězství posloužily třetí nejvyšší kapitálové výdaje a čtvrtá nejnižší dluhová služba.

„Již nyní disponujeme jednou z největších středních a učňovských škol v regionu a od příštího školního roku bude fungovat také nová soukromá škola, která bude zaměřena čistě na učňovské školství a technické obory. Je to jeden z kroků, kterým se snažíme posunout vzdělávání v kraji na ještě lepší úroveň,“ okomentoval jeden z důvodů vítězství starosta města Stanislav Horáček.Druhé místo přinesl Chomutovu především přístup radnice, jmenovitě druhý nejlepší výsledek v testu elektronické komunikace živnostenského úřadu, kde se sleduje rychlost, vstřícnost a hlavně kvalitu a úplnost odpovědi, a druhý nejvyšší objem dotací z Evropské unie z období 2012-2014 přepočítaný na jednoho obyvatele města. Vstřícnost radnice dokazuje také velký rozsah otevíracích hodin živnostenského úřadu. V tomto kritériu je Chomutov druhý.„Náš magistrát se dlouhodobě snaží, o co nejlepší komunikaci s podnikateli a celkově pracujeme na maximalizaci a zkvalitnění elektronického fungování radnice. I přes drobné porodní bolesti jsme se dostali do bodu, kdy se podnikatelům v Chomutově podniká lépe, než v dříve,“ uvedl primátor Daniel Černý.

Bronzovou příčku obsadil loňský vítěz, Ústí nad Labem. I přes pokles o dvě místa se v Ústí stále dobře podniká a je zde registrováno nejvíce firem v kraji a v podílu podnikajících fyzických osob je Ústí čtvrté. Potěšující je, že při stanovování daňě z nemovitosti zvolila radnice tu nejnižší v celém kraji. Nárůst počtu učňů a studentů naznačuje, že potenciálním zaměstnavatelům roste v obvodu dostatek odborně vzdělaných lidí.

Humpolec je nejlepším Městem pro byznys v Kraji Vysočina


Vyhlášení regionálních výsledků výzkumu Město pro Byznys proběhlo v letošním roce v rámci krajských setkání Svazu měst a obcí České republiky (SMO ČR). Spolupráce umožňuje otevřeně diskutovat o aktuálních tématech, která se týkají podnikatelů, radnic a obyvatel všech měst a obcí v České republice. Krajské setkání SMO ČR Ústeckého kraje se neslo v duchu seznamování s aktivitami Svazu v legislativě a snahy Svazu o zajištění dostatečné diskuse o tématech, která se jeho členů přímo dotýkají. Informace přinesly webové stránky města Varnsdorf.

(kp,usteckenovinky.cz,foto:Varnsdorf)