Svátek má: Matěj

Regiony

Velikost textu:

Podnikatelem roku 2015 Kraje Vysočina je Rudolf Penn

Podnikatelem roku 2015 Kraje Vysočina je Rudolf Penn

Společnost EY s podporou hejtmana Kraje Vysočina, MUDr. Jiřího Běhounka, vyhlásila vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2015 Kraje Vysočina. Stal se jím Rudolf Penn, ředitel a místopředseda představenstva společnosti Moravské kovárny, a.s.

Oceněný Rudolf Penn
2.březen 2016 - 08:00

„Tohoto ocenění si velmi vážím a mám z něj obrovskou radost. Není to ocenění jen pro mě, ale pro celou skupinu našich firem a naše zaměstnance. Já jsem kormidelník a ukazuji cestu, ale oni odvádějí opravdu dobrou práci,“ sdělil své první dojmy vítěz Rudolf Penn.

„Soutěž EY Podnikatel roku není jen o číslech, ale především o zajímavých příbězích. Těší nás, že i v tomto ročníku jsme objevili řadu výjimečných osobností, které mohou být inspirací pro ostatní. Vítěz Rudolf Penn v podnikatelské rodině vyrostl a je to na něm znát. Cení si férovosti a pracovitosti, sází na šikovnost a loajalitu svých lidí a zároveň se nebojí inovací a investic do nových technologií. I díky tomu se mu daří držet náskok před konkurencí,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice.

Podnikatelem roku 2014 Kraje Vysočina je Stanislav Bernard

„Cesta za úspěchem – ať už osobním nebo podnikatelským je dána pravidly, která podléhají častým změnám. U úspěšných podnikatelů oceňuji jejich vůli, energii, sílu i odvahu k dosahování dlouhodobých výkonů. Pokud navíc dělají, co je baví, pak je úspěch dvojnásobným zadostiučiněním. Přál bych Vysočině i celé České republice více odvážných lidí, odhodlaných jít za svým cílem a dosáhnout úspěchů, i když to není vůbec snadné,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2015 České republiky bude spolu s vítězi v dalších kategoriích vyhlášeno 1. března 2016 v Praze. Nejvíce „želízek v ohni“ na celostátní titul má letos Jihomoravský kraj, následují Praha a Moravskoslezský kraj. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční 7. – 12. června 2016 v Monte Carlu. Informace pro novinkyvysočina.cz poskytl Marcel Bodnár.

(kp,olomouckenovinky.cz,foto:EY)