Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Policisté vytáhli ženu z ledové vody jezírka

Policisté vytáhli ženu z ledové vody jezírka

O víkendu po šesté hodině ráno přijali policisté oznámení, že v objektu Zámečku v Petrovicích se pohybuje žena se psem.

Ilustrační foto
23.leden 2016 - 08:00
Podle oznamovatelky se chovala zmateně a velmi podivně. Po příjezdu policejní hlídky k Zámečku, zaměstnankyně policistům řekla, že žena hotel opustila i se psem a s sebou vzala bowlingovou kouli. I přesto, že podle personálu neznámá žena měla být pryč, policisté celý venkovní areál začali procházet. Během prohlídky zámeckého parku uviděli čerstvé stopy ve sněhu a pak uslyšeli psa. Ten volně pobíhal a hlasitě štěkal. Policisté se vydali směrem k psovi, a došli k umělému jezírku, který je součástí venkovního komplexu.

V jezírku, asi pět metrů od břehu, byla díra v ledu a v ní žena po krk ve vodě. Rukama objímala bowlingovou kouli na ledě. Nejdříve policisté zavolali rychlou záchrannou službu a pustili se do ženiny záchrany. Jeden policista běžel pro záchranný vak s lanem (ten je součástí výbavy vozidel) a druhý policista se snažil navázat komunikaci se ženou. Po několika minutách se jim podařilo ženu vytáhnout. Muži zákona podchlazenou ženu přenesli do Zámečku, kde jí do příjezdu lékařů poskytovali první pomoc.

Vozidlo i s posádkou skončilo v rybníce

,,Zjistili jsme, že 39letá žena má trvalé bydliště v Karviné. Pes byl předán pracovníkům psího útulku a bowlingová koule vrácena pracovníkům Zámečku. Záchranou života případ nekončí. Policisté zjišťují všechny okolnosti, které objasní událost, která mohla skončit tragicky," řekla Zlatuše Viačková.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala por. Mgr. Zlatuše Viačková, komisařka Policie České republiky, Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje.

(jv,Moravskoslezskenovinky.cz foto:arch)