Svátek má: Emanuel

Regiony

Velikost textu:

Policisté zasahovali na shromáždění na Václavském náměstí

Policisté zasahovali na shromáždění na Václavském náměstí

Pražští policisté v průběhu sobotního odpoledne dohlíželi na ohlášené shromáždění na Václavském náměstí.  

Ilustrační foto
29.březen 2016 - 08:30

Na sobotní odpoledne bylo do horní poloviny Václavského náměstí svoláno shromáždění, na které kvůli dodržování veřejného pořádku dohlíželo několik desítek policistů a městských strážníků. Při proslovech jednoho z řečníků bylo pracovníky Magistrátu hlavního města Prahy konstatováno, že jeho projev překročil rámec zákonů České republiky. Z toho důvodu bylo těmi samými pracovníky shromáždění v souladu se zákonem rozpuštěno a podezřelý řečník policisty zadržen. Šestatřicetiletý muž následně skončil na policejní služebně, kde byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin podněcování k nenávisti vůči skupině obyvatel nebo omezování jejich práv a svobod. Muž byl následně po vyslechnutí propuštěn.   


Vzhledem k tomu, že dvě další osoby dál toto shromáždění organizovaly, přestože bylo rozpuštěno, skončily také na policejním oddělení pro podezření z přestupkového jednání. Na Václavském náměstí byl také zajištěn jeden muž, který neuposlechl výzvy policisty, aby opustil vyhrazený prostor, a pro přestupkové jednání také skončil na oddělení. Policisté také museli čelit útoku jednoho muže, který na ně zaútočil pěstmi. Ten byl za použití donucovacího prostředku, konkrétně slzného plynu, zadržen a nyní bude čelit podezření ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě.

"Závěrem nutno zmínit, že pět policistů bylo některými agresivními účastníky tohoto shromáždění zraněno a muselo vyhledat lékařské ošetření" uvedl por. Bc. Jan Daněk z pražského ředitelství PČR.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:arch.)