Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Praha 7 vyhlašuje architektonickou soutěž o návrh na novou radnici

Praha 7 vyhlašuje architektonickou soutěž o návrh na novou radnici

Městská část Praha 7 vyhlašuje mezinárodní architektonickou soutěž o návrh své nové radnice. K tomuto účelu bude rekonstruovat budovu na adrese U Průhonu 38, kde svým občanům s pomocí architektů nabídne co nejkvalitnější prostory pro vyřizování každodenních agend.

Ze zasedání Rady Prahy 7
15.únor 2016 - 08:30

Nová radnice pro Prahu 7 přináší pro architekty zásadní novinku – rychlejší a méně náročné první kolo – bude trvat jeden měsíc a na jeho konci se bude odevzdávat pouze jeden panel formátu A2 a portfolio ve formátu A4. Z prvního kola mezinárodní porota vybere 8 postupujících do druhého kola. Předpokládaný termín vyhlášení je 17. 02. 2016.

„Pro městskou část Praha 7 se jedná o historický krok. Naše čtvrť konečně získá radnici odpovídající 21.století. Chceme pro občany otevřenou, efektivní a dobře fungující veřejnou budovu, pro zaměstnance pak důstojné místo ke každodenní práci. Na veřejné budovy mají být soutěže vypisovány a zároveň tím splníme závazek referenda z roku 2013, " říká starosta Jan Čižinský

„Od vítězného návrhu očekáváme budovu s moderním výrazem, provozní efektivitu a citlivost ve zpracování detailu vnitřního uspořádání, které splní nároky na kvalitní provoz úřadu jak pro veřejnost, tak pro zaměstnance. Uvědomujeme si náročnost úkolu, neboť se pohybujeme v limitech daných možností rekonstrukce, velikostí a tvarem budovy a omezeným rozpočtem,“ doplňuje radní Pavel Zelenka.

V porotě soutěže zasednou architekti s bohatými zkušenostmi z praxe i soutěžení: Silvia Brandi (MIAS Architecture, IAAC, Barcelona), Jörn Aram Bihain ( V+, Brusel), Kamil Mrva (KMA, Kopřivnice a Praha), Lukáš Kordík (gutgut, Bratislava) a Lukáš Kohl (architekt a developer, Praha). Náhradníkem nezávislé části poroty bude Magdalena Rochova (Jaroušek Rochová architekti, Praha). Za Prahu 7 se výběru návrhů zúčastní starosta Jan Čižinský, radní Lenka Burgerová a náhradníkem bude radní Pavel Zelenka.

Praha 7 vybírá ze tří nabídek sídlo nové radnice

Nová radnice pro Prahu 7 přináší pro architekty zásadní novinku – rychlejší a méně náročné první kolo. Z pohledu organizátora popisuje situaci Igor Kovačević: „Velice si cením rozhodnutí zastupitelů Prahy 7 uspořádat architektonickou soutěž na rekonstrukci veřejné budovy, což je u nás téměř ojedinělá praxe. Pevně věřím, že architekty soutěž zaujme: v prvním kole se představuje koncept fungování domu v minimalistickém formátu – plakátem A2 a portfoliem. Z této koncepční fáze vybere mezinárodní porota 8 autorů, kteří budou návrh rozpracovávat do většího detailu v druhém kole soutěže. Touto redukcí odevzdávaného materiálu reagujeme na volání architektů, aby se do nejistého výsledku v soutěži neinvestovalo zbytečné množství energie.“

Oceněny budou tři nejlepší návrhy. Ceny jsou stanovené na 550 000 Kč pro první místo, 350 000 Kč druhé a 250 000 Kč třetí místo. Skicovné k 5 návrhům, které neobdrží žádnou z cen, je 350 000 Kč celkově.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:arch.)