Svátek má: Slavomír

Regiony

Velikost textu:

Přemnožené a nemocné kočky na Teplickém nádraží

Přemnožené a nemocné kočky na Teplickém nádraží

Problém s přemnoženými a nemocnými kočkami na Teplickém nádraží řešil odbor životního prostředí Městského úřadu Lovosice spolu s Azylem pro opuštěné kočky LUCKY v Černivě.

Ilustrační foto
5.únor 2016 - 12:00
 
V prosinci loňského roku bylo Městskou policií Lovosice v lokalitě Teplického nádraží odchyceno 27 toulavých koček. Jedním z důvodů byl špatný zdravotní stav několika jedinců, na který upozornili místní občané. Dalším důvodem byla potřeba zabránit nárůstu populace koček, a tedy provedení kastrace. Odchycené kočky se po kastraci vracejí zpět do lokality, odkud byly odchyceny, pokud tam mají vhodné podmínky a nenajde se nový majitel, který by se jich ujal. Nemohou se však dále množit a rodit další plachá koťata trpící často nemocemi a hladem.

Odchyt nařídil Městský úřad Lovosice, odbor životního prostředí. Úspěšný odchyt, který je pro zvířata vždy stresujícím okamžikem, proběhl bez větších problémů ve spolupráci s pracovníky Azylu pro opuštěné kočky. „Jsem rád, že odchyt a léčení koček se povedlo ještě před současnými třeskutými mrazy. Poděkování patří i místním občanům, kteří se zde o toulavé kočky z vlastních pohnutek starali a při odchytu pomohli znalostí prostředí a chování jednotlivých koček,“ sdělil starosta města Milan Dian. U všech koček byl odborným personálem zjištěn zdravotní stav a po kastraci veterinářem byly umístěny na doléčení v Azylu pro opuštěné kočky LUCKY.

Spolek který dává naději opuštěným, týraným i handicapovaným kočkám


V současné době bylo do lokality vráceno 7 vykastrovaných koček, které jsou v dobrém zdravotním stavu. Pět koťat zůstává v azylu až do jara, poté se do lokality také vrátí. Mladé kočky není v současnosti vhodné navracet, protože by nemusely přežít zimu. Dobrou zprávou je, že jedno kotě již našlo nový domov a nového majitele. Bohužel také došlo po odchytu k jednomu úhynu velmi nemocného kocoura. Jedenáct koček zatím zůstává v útulku a čeká na nové majitele. Významnou pomocí při hledání nových majitelů je pořad „Chcete mě“, kde byl již jeden kocourek také nabízen. Za odchyt, léčbu, kastraci a umístění v útulku město Lovosice zaplatí zhruba 30 tis. Kč. Informace přinesly webové stránky města Lovosice.

(kp,usteckenovinky.cz,foto:archiv)