Svátek má: Dorota

Regiony

Velikost textu:

Přestupný den se v krnovské nemocnici narodily tři děti

Přestupný den se v krnovské nemocnici narodily tři děti

Výjimečné datum budou mít v rodném listě zaznamenáno tři děti, které se 29. února narodily v krnovské nemocnici (Sdružené zdravotnické zařízení Krnov). Narozeniny oslaví až za 4 roky.

Ilustrační foto
4.březen 2016 - 08:00
První se na svět přihlásila malá Amálie a to již ve 4:35 s váhou 2 965 gramů a velikostí 47 centimetrů. Jako druhá se připojila také holčička Zita, která se narodila v 7:45 a porodní míry byly 3 215 gramů a 50 centimetrů. Poslední v tomto dni se narodil v 11:00 malý Lubomír, který vážil 3 155 gramů a měřil 50 centimetrů.

„Jeden porod byl plánovaný, který stanovil lékař, a to u holčičky Zity. Jinak obě další maminky měly předběžná data narození svých dětí určená zkraje měsíce března,“ uvádí vrchní sestra porodnicko-gynekologického oddělení Lenka Petřeková s tím, že rodiče se shodují, že oslavovat budou určitě každý rok a narození svých potomků ve výjimečný den přestupného roku nijak neřeší.


Krnovská porodnice se snaží v maximální míře respektovat přání a názory rodiček. „Jejich spokojenost s péčí se tak začíná opět odrážet v postupně rostoucím počtu porodů,“ míní ředitel nemocnice doktor Ladislav Václavec.

Za loňský rok se v krnovské nemocnici narodilo celkem 850 dětí. U děvčátek, kterých bylo 409, vévodila jména Tereza, Anna a Marie a u chlapců, kterých se narodilo 441, byla nejčastějšími jména Jan, Jakub a o třetí nejpopulárnější jméno se podělil Matěj s Lukášem. Moravskoslezskenovinky.cz informovala Eva Kijonková za SZZ Krnov.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:arch)