Svátek má: Jaromír

Regiony

Velikost textu:

Příbram ruší vyhlášku o místním poplatku ze vstupného

Příbram ruší vyhlášku o místním poplatku ze vstupného

Zastupitelé města Příbrami zrušili mnoho let trvající vyhlášku o místním poplatku ze vstupného. Hlavním důvodem pro její zrušení je podpora místních subjektů.

Ilustrační foto
17.říjen 2016 - 08:30

Radost zastupitelé udělali například pořadatelům plesů a studentům, kteří jsou tímto krokem osvobozeni od poplatků ze vstupného na maturitních plesech. Uvedla pro Stredoceskenovinky.cz Pavlína Svobodová, tisková mluvčí MěÚ Příbram.

Rozhodnutí se týká zrušení poplatku ze vstupného, jehož sazba se pohybovala mezi 5 až 20 % z vybrané částky při konání kulturních, sportovních, prodejních a reklamních akcí pořádaných ve městě.

„Zrušení tohoto poplatku jsem navrhnul zejména z toho důvodu, aby zmizela zbytečná administrativní a finanční zátěž pro pořadatele kulturních a společenských akcí v Příbrami,“ uvedl místostarosta města Příbrami Václav Švenda s doplněním, že tento druh poplatku se neplatí například v Písku, Berouně, Benešově nebo Kutné Hoře.


„V letošním roce se úředníci našeho města ve zvýšené míře podíleli na zajištění mnohých kulturních akcí a to je dlouhodobě neudržitelné,“ doplnil místostarosta a konstatuje, že zrušení poplatku ze vstupného by mohlo motivovat soukromé subjekty k častějšímu pořádání akcí.

Poplatky ze vstupného přinášely do městského rozpočtu zhruba 250.000 Kč ročně. Podle zastupitelů osvobozením od těchto poplatků však lze očekávat vyšší zájem podnikatelských i jiných subjektů o pořádání těchto akcí, což přinese zvýšený příjem do městské pokladny za pronájmy, například z letního kina, sportovní haly, estrádního sálu nebo divadla.

„Zrušením této vyhlášky podpoříme, a to bez zásadnějšího dopadu na městský rozpočet, bohatší kulturní život v našem městě,“ uzavřel místostarosta.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:meupribram)