Svátek má: Leona

Regiony

Velikost textu:

Primátor Plzně odsoudil útoky v Bruselu

Primátor Plzně odsoudil útoky v Bruselu

Primátor města Plzně Martin Zrzavecký včera důrazně odsoudil bombové útoky v Bruselu, jménem svým i jménem občanů města Plzně vyslovil upřímnou a hlubokou soustrast nad tragickými a děsivými činy v belgické metropoli.

Martin Zrzavecký primátor města Plzně
25.březen 2016 - 12:00

„Jde o nelidský skutek. Loni v listopadu, když jsme soucítili s Francií po teroristických útocích v Paříži, jsem si přál, aby se podobné barbarské činy neopakovaly, ale bohužel. V těchto těžkých chvílích chci proto Belgii a jejím obyvatelům vyjádřit veškerou možnou podporu,“ řekl primátor. V reakci na tragédii zaslal kondolenční dopis velvyslankyni Belgie v České republice.

V době útoků se v Bruselu pracovně nacházeli tři zaměstnanci města a jeho příspěvkové organizace. Vzhledem k vysokému bezpečnostnímu riziku se ještě v dopoledních hodinách rozhodli pro návrat vozem do České republiky.

Nadace 700 let města Plzně nabídne více než tradiční projekty


Na události podle slov primátora ihned zareagovaly bezpečnostní složky města, tedy zástupci magistrátního odboru krizového řízení, odboru bezpečnosti a prevence kriminality, městské policie a Policie České republiky. Tématem jednání byla bezpečnostní opatření na území města Plzně. Podrobnosti k tomuto radnice sdělovat nebude.

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Eva Barborková za Magistrát města Plzně.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:arch.mmp)