Svátek má: Lenka

Regiony

Velikost textu:

Primátorka předala čestná občanství a stříbrné medaile

Primátorka předala čestná občanství a stříbrné medaile

Primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová uplynulý týden slavnostně předala  čtyři čestná občanství a dvě ceny hlavního města Prahy – stříbrné medaile.

Slavnostní předání
9.březen 2016 - 08:30

Slavnostní akt proběhl v Brožíkově sále Staroměstské radnice a kromě oceňovaných se jej zúčastnili i jejich hosté a přátelé a samozřejmě také zástupci hlavního města Prahy a městských částí. Prazskenovinky.cz informoval Magistrát hlavního města Prahy.

Čestná občanství z rukou primátorky převzala operní pěvkyně Soňa Červená, filmař František Fenič a sochař Stanislav Kolíbal. Jedno čestné občanství bylo uděleno in memoriam a za pianistu Ivana Moravce jej převzala jeho dcera Iva Emmerová. Stříbrné medaile hlavního města Prahy obdrželi dirigent Jiří Kout a dramatik Ladislav Smoček.


Podle slov primátorky se na Staroměstské radnici odehrálo mnoho historicky významných momentů a jedním z nich je i předávání čestných občanství a stříbrných medailí.

„Čestným občanstvím a stříbrnou medailí projevujeme svůj obdiv a úctu osobnostem, které si je za svůj celoživotní přínos české společnosti a státu zcela nepochybně zaslouží. Ovšem řekněme si otevřeně, že poctěna se cítí především česká metropole a zcela jistě já jako její zástupce,“ řekla při ceremoniálu primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mhmp)