Svátek má: Ambrož|Benjamín

Regiony

Velikost textu:

Radost z dárků i nová tradice. Magistrát uspořádal první Jarmark

Radost z dárků i nová tradice. Magistrát uspořádal první Jarmark

Magistrát hl. m. Prahy v loňském roce využil nabídky chráněných dílen a pomohl jim s uplatněním jejich produkce. Podpořil tak před vánočními svátky jejich činnost.

Patrik Nacher
7.leden 2016 - 08:30

Část svých výrobků mohly chráněné dílny, jako například AMANO, Pohoda, o.s., Prosaz, o.s., Sananim, Fokus Praha a  Dílny tvořivosti, o.s., nabídnout k prodeji na historicky prvním Jarmarku. Ten město uspořádalo na Magistrátu hl. m. Prahy v Jungmannově ulici. Jarmark byl dvoudenní a zúčastnilo se ho také Centrum Martin a Středisko praktického vyučování.

„Spolupráce s chráněnými dílnami měla i další formy. Praha od nich nakoupila také některé propagační předměty – dárkové balíčky, děkovná přání věnovaná jako poděkování zaměstnancům magistrátu jeho ředitelkou a část novoročenek. Chráněné dílny AMANO, Pohoda, o.s,. a Domov sv. Anežky, o.p.s., předvedly, že umějí dělat hezké věci,“ řekl zastupitel Patrik Nacher, předseda výboru pro výchovu a vzdělávání.

Praha 4 bude dál hledat nájemce Branického divadla

„Širší spolupráce s chráněnými dílnami proběhla poprvé, dílny i magistrát ji hodnotí jako velmi úspěšnou a myslím, že vznikla nová tradice. Po takové spolupráci volám od samého počátku, co jsem na magistrátu,“ dodal Patrik Nacher.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch.parl.l.)