Svátek má: Milena

Regiony

Velikost textu:

Řidič se odmítl legitimovat a zavřel se v autě

Řidič se odmítl legitimovat a zavřel se v autě

Na základě podnětu občana byla prováděna Městskou policií Příbram kontrola vjezdu vozidel  do areálu mateřské školy v ulici Sportovní, do kterého je vjezd vozidel dopravní značkou zakázán.

Z místa zadržení
28.leden 2016 - 08:30

Strážník Městské policie Příbram zde v 08.00 hod. zastavil vozidlo tovární značky Mazda, neboť se řidič tohoto vozidla dopustil přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a byl vyzván k předložení příslušných dokladů.

Řidič však strážníkovi odmítl doklady předložit a pokusil se z místa s vozidlem odjet. Na danou situaci strážník však pohotově zareagoval a pomocí radiostanice si přivolal na místo motohlídku, které se okamžitě podařilo ujíždějícímu vozidlu zablokovat cestu. Na vzniklou situaci řidič ve vozidle reagoval tím, že se snažil uvnitř vozu uzamknout. Strážníkovi se však po nějaké době podařilo přimět muže vystoupit z vozidla, ale při projednávání jeho přestupku byl ze strany řidiče slovně napaden vulgárními výrazy.

Příbram: Zápůjčky z fondu oprav a modernizace v roce 2016


Řidič na opětovné výzvy strážníka i nadále odmítal předložit doklady a nakonec uvedl, že je zapomněl doma.

Na místo byla přivolána Policie České republiky (služba cizinecké policie), protože se jednalo o muže jiné státní příslušnosti. Přivolaná hlídka Policie ČR převezla muže na oddělení cizinecké policie za účelem zjištění totožnosti osoby, kde bylo následně zjištěno, že se jedná o čtyřiatřicetiletého muže vietnamské národnosti. Muži byla po zjištění jeho totožnosti na místě strážníkem městské policie uložena bloková pokuta.

Stredoceskenovinky.cz o případu informovala Pavlína Svobodová, tisková mluvčí Příbrami.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:mppribram)