Svátek má: Lumír

Regiony

Velikost textu:

Řidiči parkují v zálivech zastávek, hrozí jim pokuta i odtah

Řidiči parkují v zálivech zastávek, hrozí jim pokuta i odtah

Parkující řidiči v zálivech zastávek MHD a autobusů, to je běžný obrázek některých míst v Plzni.

Parkování na zastávce
31.březen 2016 - 12:00
Šoféři komplikují život nejen těm, kteří sedí za volantem autobusu či trolejbusu, ale také cestujícím, kteří jsou nuceni nastupovat z úrovně silnice, což nejvíce činí problémy starším lidem a maminkám s kočárky a malými dětmi. Po dohodě s Plzeňskými městskými dopravními podniky zvýšila Městská policie Plzeň a PČR v souvislosti s tím dohled. 


Zákon o silničním provozu vysloveně řidiči zakazuje zastavit a stát v prostoru zastávky trolejbusu, autobusu či tramvaje.  Tento úsek je specifikován, tím, že začíná dopravní značkou „"Zastávka autobusu", "Zastávka tramvaje" nebo "Zastávka trolejbusu" a končí pět metrů za označníkem zastávky. Tam, kde dopravní značka není, je prostor zákazu zastavení a stání vymezen vzdáleností kratší než 30 metrů před a pět metrů za označníkem zastávky. V případě, že je zastávka vyznačena vodorovným dopravním značením, platí zákaz jen pro vyznačený prostor.

Řidičům, kteří zákaz nerespektují, hrozí nejen bloková pokuta, ale i odtah vozidla. Od začátku roku se strážníci zabývali téměř 150 událostmi, kdy řidiči zaparkovali svá vozidla v zastávkách a nařízeno bylo z těchto míst odtáhnout zhruba přes dvě desítky vozidel.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,Plzenskenovinky.cz foto:mp)