Svátek má: Patrik

Regiony

Velikost textu:

Rok včelaře - elektronická příručka jako užitečný pomocník

Rok včelaře - elektronická příručka jako užitečný pomocník

Jde o příručku v elektronické podobě nazvanou Včelařův rok, která na více než 40 stranách nabízí řadu textů, tabulek a fotografií. K dispozici je volně na webových stránkách Zlínského kraje (v sekci Zemědělství).

Ilustrační foto
10.březen 2016 - 10:00

Užitečného pomocníka pro začínající, ale i zkušenější včelaře připravil odbor životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Zlínského kraje. Jde o příručku v elektronické podobě nazvanou Včelařův rok, která na více než 40 stranách nabízí řadu textů, tabulek a fotografií. K dispozici je volně na webových stránkách Zlínského kraje (v sekci Zemědělství).

Včelaři ve Zlínském kraji jsou s letošní výtěží spokojeni

Včelařův rok seznamuje s historií včelaření v českých zemích, přináší přehled základních včelařských institucí a spolků působících v České republice i údaje o vývoji počtu včelařů, chovaných včelstev či výnosu medu a vosku ve Zlínském kraji v posledních letech. Včelaři jistě ocení kapitolu věnovanou nejčastějším nemocem včel, ve které najdou informace o tom, jak těmto nemocem předcházet a jak je léčit. Pozornost je věnována také podrobné anatomii včely medonosné a popisu fungování včelího společenství. V části, která dala název celé příručce, jsou pak popsány činnosti a úkoly, na něž by se měl včelař zaměřit v jednotlivých měsících kalendářního roku. Zlínskénovinky.cz informovala Mgr. Renata Janečková, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(kp,zlinskenovinky.cz,foto:archiv)