Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Speciál Litovel Václav bude na čepu až do začátku března

Speciál Litovel Václav bude na čepu až do začátku března

Pro všechny milovníky chuťově výrazných piv uvařili v Pivovaru Litovel světlý nefiltrovaný ležák Litovel Václav 12%, který bude k dostání ve vybraných regionálních restauracích až do 1. března 2016.

Varna litovelského pivovaru
6.únor 2016 - 11:00

„Pro Václava je typická zlatavá barva a vzácné hořké chuťové tóny, které vznikají díky trojitému chmelení vybranými chmely s převahou žateckého poloraného červeňáku. Při jeho výrobě dodržujeme tradiční varné receptury z českého sladu, který navíc obohacujeme sladem karamelovým a bavorským,“ vysvětluje Petr Kostelecký, sládek Pivovaru Litovel.

Zájemci mohou ochutnat Václava 12% v točené podobě v například v litovelských podnicích Hostinec Modrá hvězda, Hostinec U Zeleného stromu nebo v Restauraci Záložna. V Olomouci je možné vychutnat si pěnivý svatováclavský speciál třeba v Restauraci U Macků na Svatém kopečku. V těchto i dalších regionálních restauracích a hospodách bude možné zakoupit ležák Litovel Václav také ve speciální edici osmikusového multipacku až do konce března.

Litovel Premium Dark je nejlepším tmavým ležákem na světě

Svatý Václav byl údajně jmenován patronem českých sladovníků a pivovarníků králem Karlem IV. v roce 1357. Zlatavý mok vařený na počest této tradice připravili v litovelském pivovaru poprvé v roce 2013 u příležitosti oslav Dne českého piva. Nyní je nově zařazen v Kalendáři pivních speciálů Pivovaru Litovel. Kromě něj se v první polovině roku mohou příznivci speciálů těšit na zelený ležák Litovel Patrik 11%, který bude k dostání od 14. do 31. března, a další novinky, které budou představeny v letošním roce. Olomouckénovinky.cz o pivním speciálu informovala Gita Jílková.

(kp,olomouckenovinky.cz,foto:PL)