Svátek má: Ctirad

Regiony

Velikost textu:

Sportovci i diváci zimní olympiády pomohli pohybem handicapovaným

Sportovci i diváci zimní olympiády pomohli pohybem handicapovaným

Sedmý ročník zimních olympijských her pro děti a mládež přinesl řadu výjimečných sportovních výkonů. Za mladými sportovními nadějemi ale nezůstali pozadu ani diváci, všichni svým pohybem velkou měrou přispěli na rehabilitaci a volnočasové aktivity postižených dětí z Chomutova.

Symbolické předání šeku
26.leden 2016 - 12:00

Od neděle do čtvrtka závodili v ČEZ Fun zóně na speciálním trenažéru a díky jejich výkonům předala Nadace ČEZ během závěrečného ceremoniálu chomutovské Asociaci Pro HANDICAP šek na 50 tisíc korun.

Více než tisícovka dětí se na zimní olympiádě utkala v deseti sportech a celkem třiceti disciplínách. Mnoho z nich si neodpočinulo ani po závodech, když se společně s aktivními sportovci z řad diváků zapojili v odpočinkové ČEZ Fun zóně do charitativní akce Pomáhej pohybem. Na trenažéru si po dobu jedné minuty zazávodilo a své výkony porovnalo více než 700 dětí i dospělých.

99 osob čítá výprava Ústeckého kraje na olympiádu dětí a mládeže

„Ráda bych poděkovala všem, kdo nám svým pohybem pomohli. Velmi si toho ceníme. Velký dík posíláme z Chomutova také do Nadace ČEZ,“ řekla s úsměvem předsedkyně chomutovského sdružení Dana Patočková. „Získané finanční prostředky použijeme na hiporehabilitaci a uspořádání letního dětského tábora,“ dodala.

„Je symbolické, že pohybově nadané děti pomohly pohybem svým vrstevníkům, kteří se z důvodu handicapu vrcholovému sportu věnovat nemohou, přestože by rádi. Věřím, že tato pomoc přispěje ke zlepšení jejich zdravotního stavu, což jim umožní věnovat se aktivnímu pohybu alespoň částečně, ať už v sedle koní nebo třeba na speciálních kolech,“ uzavřela Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ. Ústeckénovinky.cz informovala Mgr. Soňa Holingerová, mluvčí Skupiny ČEZ pro severní Čechy.

(kp,usteckenovinky.cz,foto:ČEZ,a.s.)