Svátek má: Ambrož|Benjamín

Regiony

Velikost textu:

Starosta ocenil vítěze halového Mistrovství ČR mužů v tenise

Starosta ocenil vítěze halového Mistrovství ČR mužů v tenise

Tenisový český halový šampionát vyvrcholil o víkendu v hale TK Slavie VŠ Plzeň, kdy Marek Michalička z TK Sparta Praha porazil ve finálovém duelu Davida Poljaka z TK Agrofertu Prostějov 2:0 na sety.

Starosta Radislav Neubauer s tenisty
14.leden 2016 - 12:00
Pro Marka Michaličku to byl první republikový titul mezi jednotlivci a z Plzně si odnesl prémii ve výši 50 tisíc korun z celkové dotace turnaje 140 tisíc korun. V pořadí druhý David Poljak byl vítězi turnaje vyrovnaným soupeřem, zejména v první sadě, kterou prohrál až v tie breaku. Devatenáctiletý finalista se může pochlubit i skalpem největšího favorita turnaje Jana Hernycha, kterého vyřadil ve druhém kole turnaje celkem jednoznačným výsledkem 6:1, 6:2.


Bronzovou medaili z českého halového šampionátu si odnesl Matěj Vocel z TK Sparta Praha. První místo ve čtyřhře mužů pak vybojovali Pavel Nejedlý z TC Brno a Petr Michnev z VSK VŠBTU Ostrava.

Slavnostního ocenění finalistů šampionátu se tradičně zúčastnil i starosta MO Plzeň 3 Radislav Neubauer, který hráčům předal upomínkové předměty. Plzenskenovinky.cz informoval Mgr. Miroslav Knotek za Úřad městského obvodu Plzeň 3.

(jv, plzenskenovinky.cz foto:plzeň3)