Svátek má: Lumír

Regiony

Velikost textu:

Starostové Berouna a Králova Dvora budou více spolupracovat

Starostové Berouna a Králova Dvora budou více spolupracovat

Starosta Králova Dvora Petr Vychodil přivítal na radnici svého berounského kolegu Ivana Kůse. Oba se shodli, že je potřeba zintenzivnění spolupráce a setkávání a že bylo v minulosti poněkud opomíjeno.

Ze setkání
15.březen 2016 - 08:30

„Obě města jsou spojena doslova pupeční šňůrou a mnoho jejich návštěvníků často ani nepozná, jestli je ještě v Berouně nebo v Králově Dvoře,“ připomněl Petr Vychodil na úvod setkání, při němž obdržel z rukou Ivana Kůse dárek v podobě nově vydané knihy města Beroun a pamětní minci, která byla zhotovena u příležitosti 750 let města Beroun. Starosta Králova Dvora Petr Vychodil se mu revanšoval dvěma vstupenkami na nadcházející Městský ples a několika upomínkovými předměty, včetně poslední knihy o Králově Dvoře, která vyšla v loňském roce.

Králodvorští hasiči mají novou halu na techniku

„Společně jsme se shodli na pravidelné periodicitě setkávání a řešení aktuálních problémů, ale především součinnosti ve společných projektech, jimiž jsou hlavně podávané žádosti o dotace, ať už ze Středočeského kraje nebo z jiných fondů. Tím prvním, který by letos mohl na obou radnicích odstartovat přípravami financování, náročnými projektovými dokumentacemi či řešením vlastnictví pozemků, je plánovaná výstavba jižního obchvatu obou měst. Jedná se o velmi potřebnou stavbu, která je zařazena mezi priority Středočeského kraje a současným hejtmanem Peterou je plně podporována. Jen pro představu – předpokládané náklady na jeho výstavbu se pohybují okolo částky 950 miliónů korun. Jeho financování a výstavba budou hodně náročné, proto budou vyžadovat detailní spolupráci a součinnost obou měst. Dalším společným projektem v oblasti infrastruktury je pokračování rekonstrukce Plzeňské ulice, která by mohla být zahájena v krátké době,” dodal na závěr starosta Králova Dvora.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:meukraluvdvur)