Svátek má: Petr

Regiony

Velikost textu:

Stavebka v Havlíčkově Brodě začala s přístavbou školy

Stavebka v Havlíčkově Brodě začala s přístavbou školy

Na půdě Střední průmyslové školy stavební akademika Stanislava Bechyně v Havlíčkově Brodě zástupci Kraje Vysočina, města, školy i dodavatele slavnostně zahájili připravovanou přístavbu.

Nic nebrání stavebním pracem
7.březen 2016 - 08:00

Rýčů se chopili náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku Libor Joukl, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová a za spoluinvestora – Město Havlíčkův Brod místostarostka Ivana Mojžyšková. „Celkově přístavba nových dílen pro praktickou výuku, kterou si během praxe postaví samotní žáci, vyjde na téměř 20 miliónů korun. Krajský rozpočet zaplatí skoro 15 miliónů a zbylou částku je připravené doplatit město,“ uvedl dnes náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku Libor Joukl s tím, že hotovo by mělo být do začátku příštího školního roku.

Původně havlíčkobrodská stavební škola nabízela pouze vzdělání ukončené maturitní zkouškou, nově svou nabídku od příštího školního roku rozšíří i o učební obory. „Vítáme, že v Havlíčkově Brodě vznikne stavební centrum, které dá možnost žákům vyučit se zedníkem, instalatérem, tesařem, montérem suchých staveb anebo malířem a lakýrníkem,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

Stavebka v Havlíčkově Brodě vyroste pod rukama vlastních žáků

Zajímavostí je, že se na stavbě samotné přístavby budou podílet žáci stavební školy v Brodě. Zapojí se do projektu Postav si svůj dům a s pracemi v rámci své praxe pomůžou profesionálům, kteří výstavbu realizují. Informace přinesly webové stránky Kraje Vysočina.

(kp,novinkyvysocina.cz,foto:SPŠS)