Svátek má: Lenka

Regiony

Velikost textu:

Šternberská velikonoční nabídka: Jarní trhy a jarmark na hradě

Šternberská velikonoční nabídka: Jarní trhy a jarmark na hradě

Společně s jarem přicházejí ve Šternberku také oblíbené venkovské trhy. Poprvé se jarmareční stánky zaplní zbožím, převážně velikonočním, na Velký pátek 25. března. V sobotu 26. března 2016 zve hrad Šternberk na tradiční a oblíbený Dětský velikonoční jarmark.

Detail z pozvánky
25.březen 2016 - 11:00

„Budou nachystány ochutnávky velikonočních pokrmů, plno dílen a dílniček pro děti i dospělé, kde si můžete vyzkoušet například zdobení velikonočních kraslic nebo pletení pomlázek,“ popsala vedoucí živnostenského úřadu Iveta Tomečková.

Stánky budou plné zboží od již tradičních prodejců. Představí se však i některé novinky, jako například šnečí speciality ze šnečí farmy z Olomouce. Těšit se lidé mohou i na pečivo, uzeniny, sýry, velikonoční dekorace k výzdobě domů a bytů, různobarevné mašle, kraslice, čokoládové speciality pro koledníky a další.„V nabídce bude ještě spousta dalšího zboží, které budeme postupně představovat na profilu Venkovských trhů Šternberk na Facebooku,“ doplnila Tomečková. O příjemnou atmosféru se na prvních letošních trzích postará cimbálovka Záletníci. Další termíny Venkovských trhů Šternberk: sobota 16. dubna, sobota 7. května, sobota 11. června, sobota 9. července, sobota 6. srpna, sobota 10. září a sobota 15. října, vždy od 7:30 do 12:30.

V sobotu 26. března 2016 zve hrad Šternberk na tradiční a oblíbený Dětský velikonoční jarmark.  Začátek je naplánován na 10 a konec na 16 hodin. V prostorách hradu, nádvoří i hradního parku můžete strávit příjemný den plný zábavy. Vstupné na jarmark činí symbolických 30 korun, nejmenší děti do 3 let mají vstupné zdarma. Při zakoupení vstupenky na prohlídku hradu je vstup na sobotní jarmark zdarma.

„Ve vnitřních i venkovních prostorách hradu budou připraveny tvořivé dílny zaměřené na výrobu tradičních velikonočních předmětů,“ sdělila kastelánka hradu Helena Gottwaldová.

Šternberk v jubilejním roce 2016 s novým logem

Nejen děti uvítají možnost vyzkoušet si výrobu rozličných velikonočních dekorací, pletení pomlázek nebo zdobení kraslic. Vše pod vedením profesionálních i amatérských řemeslníků a umělců. Všechny výrobky si děti odnášejí domů. Na dolním nádvoří budou připraveny ukázky dravců a zvířat ze stanice ochrany přírody HLUK.

Návštěvníci hradu si mohou vybrat ze dvou druhů prohlídek - klasické a speciální velikonoční. Hrad Šternberk bude otevřen po celou dobu velikonočních prázdnin. Od čtvrtka 24. do pondělí 28. března  vždy od 10 do 15 hodin. Poslední prohlídka hradu bude začínat v 15 hodin. Olomouckénovinky.cz informovala tisková mluvčí Šternberka Mgr. Irena Černocká.

(kp,olomocukenovinky.cz,foto:Šternberk)