Svátek má: Svatopluk

Regiony

Velikost textu:

Stovky domácností dostanou tašky na tříděný odpad

Stovky domácností dostanou tašky na tříděný odpad

Technické služby Jeseník zakoupily 2,5 tisíce sad tašek na třídění odpadů. Barevně odlišené tašky z omyvatelného materiálu jsou určeny pro každou domácnost, která včas uhradí místní poplatek za komunální odpad.

Takovéto tašky dostanete
24.únor 2016 - 11:00

„Od 1. března tohoto roku, při placení místního poplatku za odpad, obdrží každá domácnost sadu tašek na tříděný odpad, kterou tvoří tři tašky o objemu 18 litrů, a to na papír, plast a sklo. Pokud občané již poplatek v letošním roce uhradili nebo tak učiní bezhotovostním způsobem v termínu splatnosti do 31. května, pak po předložení dokladu o zaplacení poplatku mají možnost si sadu tašek vyzvednout v pokladně města v budově Městského úřadu Jeseník nebo na odboru životního prostředí v budově Městského úřadu Jeseník, “ uvedla Regina Weiserová, vedoucí Odboru životního prostředí Městského úřadu Jeseník.

V kraji nejlépe třídí v Olomouci, Jeseníku, Grygově a Ostružné

Jak dále poznamenala, technické služby i město očekávají, že tímto počinem dojde ke zvýšení a zjednodušení procesu třídění odpadů v domácnostech. Zároveň jsou tašky odměnou pro občany za dosavadní třídění, díky kterému se město Jeseník umisťuje dlouhá léta na předních příčkách v třídění odpadů. Informace přinesly webové stránky města Jeseníku.

(kp,olomouckenovinky.cz,foto:Jeseník)