Svátek má: Slavomír

Regiony

Velikost textu:

Strážníci mají plné ruce práce, odchytávali koně, psy i netopýry

Strážníci mají plné ruce práce, odchytávali koně, psy i netopýry

Ve čtvrt na sedm večer dne 20. ledna 2016 oznámila na tísňovou linku 156 řidička jedoucí po ulici Ke Koupališti v Opavě-Kylešovicích, že po vozovce volně pobíhá kůň, kterého právě málem srazila.

Zatoulaný kůň
29.leden 2016 - 08:00

Když hlídka dorazila na místo, kůň se pohyboval po poli. Díky místní znalosti jednoho ze zakročujících strážníků byl ihned kontaktován jeho majitel. Společnými silami se jim pak podařilo 4letou klisnu odchytit. Dle sdělení majitele mu neznámý pachatel poškodil ohradu, a proto došlo k útěku zvířete. Celou věc již řeší státní policie.

Netopýrům se zalíbilo v odkališti
Pracovník opavských technických služeb dne 19.01.2016 v 10:17 hodin sdělil operátorce Městské policie Opava, že při provádění zemních prací v odkališti za městským útulkem směrem k ulici Karlovecká nalezli tři netopýry. Autohlídka vyjela k hlášenému místu a provedla jejich bezpečný odchyt. Všichni tři pak byli předáni odborníkovi z České společnosti pro ochranu netopýrů.

Podnapilou ženu pokousal její vlastní pes
Na Městskou policii Opava bylo ve čtvrtek 21. 1. 2016 pět minut před 5. hodinou odpolední oznámeno, že v parčíku na Vaškově náměstí v Opavě běhá větší pes bojového plemena s vodítkem. Hlídka na místě nalezla opilou majitelku, která upadla mezi vozidla na výše uvedené ulici. Byla od krve a působila zmateně. Na základě těchto poznatků strážníci přivolali rychlou záchrannou službu. Poté odchytili a převezli psa do městského útulku. V nemocnici lékař při vyšetřování pacientky zjistil, že jí na ruce pokousal její pes. Jelikož se žena ve zdravotnickém zařízení začala chovat agresivně, bylo následně rozhodnuto o jejím umístění na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.


Promrzlá pětašedesátiletá žena z Opavy skončila na protialkoholní záchytné stanici
Dne 22. 1. 2016 přijalo operační středisko městské policie oznámení na linku 156 v čase 22:37 hodin, že před domem na ulici M. Horákové v Opavě sedí opilá promrzlá žena. Na místo byla vyslána autohlídka, která po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na schodech seděla žena zcela zjevně pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky a ve stavu v němž bezprostředně ohrožovala sebe na zdraví a životě. Neměla klíče od bytu ani možnost jít k někomu známému, proto byla strážníky převezena na PZS Opava. Ošetřující personál u ní provedl dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 2,74 promile alkoholu a rozhodl o jejím přijetí k odeznění akutní intoxikace.

V unimobuňce byli nalezeni dva mrtví muži
Dispečerka Územního střediska záchranné služby Ostrava požádala v neděli 17. ledna 2016 v 17:37 hodin Městskou policii Opava o ověření informace, že by někde v okolí magistrátu na ulici Krnovská měl ležet muž, který potřebuje pomoc. Ještě než hlídka vyjela, dostavili se v 17:39 hodin na služebnu MP Opava muž a žena s oznámením, že na ulici Stará silnice v Opavě v areálu bývalého fotbalového hřiště v unimobuňkách, kde přebývají, se nacházejí dvě mrtvoly. Na místo byla vyslána hlídka společně s oznamovateli. V jedné z unimobuněk nalezli dva muže, kteří nejevili známky života. Spolu s mrtvými těly zde byly další tři osoby. Ty uvedly, že volaly na tísňovou linku 112. O události bylo telefonicky vyrozuměno opavské obvodní oddělení Policie ČR a přivolána zdravotnická záchranná služba. Strážníci všechny přítomné svědky vykázali z místa činu, aby nedošlo k poškození kriminalistických stop a následně uvedené místo ohraničili páskou proti vstupu nepovolených osob. Při těchto úkonech již s hlídkou MP spolupracovala hlídka PČR, která si celý případ převzala k dalšímu šetření.

Strážníci do hodiny vypátrali silně podnapilého agresivního muže
Opavská policie České republiky požádala dne 13. 1. 2016 něco málo před jedenáctou hodinou večerní Městskou policii Opava o součinnost při pátrání po 42letém muži z Bruntálu, který utekl z protialkoholní záchytné stanice v Opavě. Všem hlídkám byl předán jeho popis. Ve 23:50 hodin autohlídka MP oznámila, že na ulici Mařádkova viděla hledaného muže. Ten však unikl do blízkého sídliště, kde byl po chvíli nalezen. Na místo byla přivolána hlídka obvodního oddělení Policie ČR, aby si jej převzala. Za asistence strážníků byl převezen zpět na PZS.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Mgr. Petra Stonišová, tisková mluvčí Městské policie Opava.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:mp)