Svátek má: Patrik

Regiony

Velikost textu:

Strážníci městské policie se o víkendu rozhodně nenudili

Strážníci městské policie se o víkendu rozhodně nenudili

V neděli strážníci městské policie Plzeň vyjížděli dvakrát do bytu starší paní v Zábělské ulici, na pomoc v rámci tísňové linky seniorů.

Ilustrační foto
3.březen 2016 - 14:00

Při prvním výjezdu v ranních hodinách našli strážníci po vstupu do bytu šedesátiletou ženu ležet na podlaze obývacího pokoje.  Pouze upadla z postele a nemohla se sama postavit. Hlídka paní pomohla vstát a na její žádost ji posadila na židli u stolu. Nic se jí naštěstí v tu chvíli nestalo.  Ale o pár hodin se strážníci do bytu vrátili, protože seniorka opět upadla. I tentokrát ji našli ležet na podlaze v obýváku, ale stěžovala si na bolest zad v kříži. Proto na místo dorazili záchranáři, kteří si ji převzali do své péče.

V pátek večer zadržela hlídka městské policie na vlakovém nádraží muže, který je podezřelý z toho, že měl při jízdě vlakem poškodit vnitřní vybavení vagonu ČD. Hlídka muže zadržela poté, co jí ho popsal a ukázal oznamovatel události. Mladý muž měl poškozovat vagon tím, že měl utrhnout a z okna vlaku vyhodit několik kusů stolků. Podezřelý odmítal sdělit svou totožnost a choval se dost arogantně. Na hlavu hlídky padaly jen urážky. Záležitost si na místě k celému šetření převzala státní policie.


Poměrně dramatický zásah pomoci seniorce mají za sebou strážníci, kteří v sobotu večer vyjížděli na žádost tísňové linky 112 do jednoho z bytů na sídlišti Vinice. Paní s diagnózou silné cukrovky se udělalo špatně. Do domu se strážníkům podařilo dostat až po zazvonění na ostatní zvonky bytů. Ani pak to neměli strážníci lehké. Bylo nutné najít ten správný byt. Vše jim ztěžovalo to, že dveře bytů nebyly opatřeny jmenovkami. Strážníci, ale dorazili včas a dovnitř se dostali pootevřenými dveřmi. Ženě, která upadala do hypoglykemického šoku, poskytli bezodkladnou první pomoc, ve které jsou vyškoleni a okamžitě přivolali zdravotnickou záchrannou službu.

Měl hlad a kromě potravin ukradl ještě plechovku piva. V pátek večer řešila hlídka městské policie drobnou krádež v obchodním domě na Americké.  Třicetiletý muž z Rokycanska si na prodejní ploše vybral potraviny a plechovku piva, vše v celkové hodnotě necelých osmdesáti korun. Za zboží však nechtěl platit a prošel pokladnou, kde ho zadržel pracovník ostrahy. Lustrací v policejních evidencích bylo strážníky zjištěno, že o předání do svých rukou mají právní zájem státní policisté. Z toho důvodu skončil na policejním oddělení.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,Plzenskenovinky.cz foto:arch.mp)