Svátek má: Petr

Regiony

Velikost textu:

Strážníci zadrželi řidiče pod vlivem drog

Strážníci zadrželi řidiče pod vlivem drog

Další případ řidiče pod vlivem omamných a psychotropních látek řešili ve středu strážníci z Prahy 15. Případ si převzala Policie ČR.

Ilustrační foto
15.březen 2016 - 08:30

Včera večer prováděli strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 15 kontrolní činnost v Ravennské ulici, kde si všimli dodávky, jejíž řidič nejen že nedal opakovaně znamení o změně směru jízdy, ale bezdůvodně prudce měnil rychlost jízdy. Hlídka pro podezření ze spáchání přestupku vozidlo zastavila a vyzvala řidiče k předložení dokladů.

Při další komunikaci s mužem si hlídka všimla, že je roztěkaný, má rozšíření zornice a vykazuje známky požití drog. Muž se následně strážníkům přiznal, že mu byl vysloven zákaz řízení a před jízdou požil pervitin. Provedený test na drogy u muže potvrdil požití amfetaminu a metamfetaminu. Hlídka strážníků muže podezřelého z několika trestných činů předala Policii ČR k dalšímu opatření.

Žena přivedla na služebnu pražské městské policie bratra, který byl v celostátním pátrání

Na služebnu městské policie v Hostivařské ulici se dostavila mladá žena s tím, že vede bratra, který je v pátrání Policie ČR. Překvapení strážníci provedli kontrolu mladíkovi totožnosti a zjistili, že je skutečně v pátrání. Hlídka mladého muže následně předala Policii ČR k dalšímu opatření.


Strážníci zadrželi starší pár, který sprejoval na budovu banky

Případy, kdy pražští strážníci zadrží mladé „umělce a umělkyně“, kteří ničí barvou cizí majetek, bohužel nejsou nijak neobvyklé. Ovšem situace, kdy strážníci zadrží dvaapadesátiletého muže a devětatřicetiletou ženu přímo při činu, je skutečně mimořádná.

Dnes krátce před třetí hodinou ráno prováděli strážníci z Hlídkového útvaru kontrolní činnost v noční tramvajové lince č. 54. Když tramvaj projížděla ulicí Na Žervách, hlídka spatřila muže a ženu, jak za pomocí šablon sprejují obrazce na budovu místní banky. Strážníci po zastavení tramvaje vystoupili, ale dvojice podezřelých osob již na místě nebyla. Hlídka muže i ženu s kartonovými šablonami v rukou po chvilce spatřila v Zenklově ulici, jak odchází do Sokolovské ulice. Tam také strážníci z Hlídkového útvaru společně s kolegy z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 8 dvojici dostihli a pro podezření ze spáchání trestného činu je omezili na osobní svobodě.

Strážníci následně zjistili, že se jedná o staršího muže a ženu, nikoliv o adolescenty. Hlídka také nalezla u dvaapadesátiletého muže a devětatřicetileté ženy několik sprejů a papírové šablony. Celou věc si na místě převzala Policie ČR k dalšímu opatření.

Prazskenovinky.cz  o případech informoval Bc. Jan Čihák, tiskový mluvčí Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:arch.)