Svátek má: Svatoslav

Regiony

Velikost textu:

Středočeský Fond rozvoje obcí a měst pomohl obci Tuchlovice

Středočeský Fond rozvoje obcí a měst pomohl obci Tuchlovice

S pomocí dotace ze Středočeského Fondu rozvoje obcí a měst (FROM) opravili v obci Tuchlovice na Kladensku Hornickou ulici.

Opravená Hornická ulice
11.leden 2016 - 08:30

S pomocí dotace ze Středočeského Fondu rozvoje obcí a měst (FROM) opravili v obci Tuchlovice na Kladensku Hornickou ulici. Slavnostní ukončení stavby se uskutečnilo ve středu 6. ledna 2016. Za Středočeský kraj se závěrečného přestřižení pásky zúčastnila vedoucí oddělení pozemních komunikací Zuzana Urbancová. „Opravili jsme 280 metrů dlouhou Hornickou ulici, která patří k velmi důležitým komunikacím v naší obci. Vede tudy totiž cesta z centra do mateřské i základní školy. Rekonstrukce nás stála celkem asi 2,5 milionu korun. Středočeský kraj nám na realizaci projektu přispěl z Fondu rozvoje měst a obcí částkou ve výši 2,35 milionu korun, což bylo 95 procent nákladů,“ informoval Jaroslav Pošta (STAN), starosta obce Tuchlovice.

Díky dotaci od Středočeského kraje mohli Tuchlovičtí opravit také ulici 1. máje, která vede z vilové čtvrti rovněž k mateřské a základní škole.

„Mám radost, když peníze poskytované Středočeským kraje z FROM pomohou zlepšit život zejména obyvatelům menších měst a obcí v našem kraji. Tak, jako se to povedlo v Tuchlovicích při opravě Hornické ulice. Opět se potvrdilo, že pokud je kvalitně připraven projekt, peníze z FROM může získat opravdu každý,“ řekl hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD).

Brdy se po devadesáti letech otevřely veřejnosti

Středočeský kraj pro letošní rok vyčlenil v rozpočtu na FROM celkem 300 milionů korun. To je o 100 milionů korun více, než v loňském roce. Celkem je ve středočeských fondech připraveno 496,5 milionu korun. Žádosti o dotaci z fondu FROM a většiny dalších středočeských fondů bude možné podávat od 14. ledna do 1. února 2016. Podrobné informace najdou zájemci na webových stránkách Středočeského kraje www.kr-stredocesky.cz v sekci granty a dotace. Informaci přinesly webové stránky Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:sck)