Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Středočeským lídrem TOP 09 do krajských voleb je lékař Petr Tiso

Středočeským lídrem TOP 09 do krajských voleb je lékař Petr Tiso

S novou tváří v čele kandidátky, s podporou vlastních starostů a komunálních politiků a s nemalými ambicemi vzhlíŽÍ k nadcházejícím krajským volbám středočeská TOP 09.

Petr Tiso, volební lídr TOP 09 ve Středočeském kraji
15.únor 2016 - 08:30

Lídrem se stal MUDr. Petr Tiso, MBA, který působí v pražském Ústavu pro péči o matku a dítě v Podolí jako lékař a náměstek ředitele. Dvojkou je jedna z mladých nadějí TOP 09, starosta Roztok Jan Jakob, který je čelním zástupcem starostů na kandidátce. Trojkou je mladoboleslavský náměstek primátora Mgr. daniel Marek. Stredoceskenovinky.cz informovala Natálie Tomková, Krajská manažerka TOP 09.

„Ve volebním týmu budou další starostové, aktivní komunální politici a řada odborníků. Všechny osobně znám a vím, že jsou pro Středočechy připraveni odvést dobrou práci,“ uvedla předsedkyně středočeské TOP 09 Helena Langšádlová

"Voliči často podceňují důležitost krajských a obecních voleb, přestože se 80 procent politiky, která se občanů týká přímo, odehrává právě na obecní či krajské úrovni. Proto prosím všechny příznivce, kteří nejsou nadšeni z dnešní politiky a mají stejné obavy jako my, že u nás vládnou lidé, kteří chápou politiku jako bývalý středočeský hejtman Rath, nebo že vládu považují za filiálku svého koncernu, aby se proti tomu společně s námi postavili,"  říká čestný předseda TOP 09 Karel Schwazenberg.


Služba občanům – vytváření dobrých podmínek pro život

„Kraj a jeho hejtman jsou tu pro občany, nikoli naopak,“ říká Petr Tiso. Známý lékař porodník a úspěšný manažer nemocnice v ekonomické oblasti není politickým nováčkem. Působí v komunální politice v Jesenici u Prahy, kde zaznamenal dvě volební vítězství. Je představitelem skupiny zastupitelů, kteří zklidnili nekoordinovaný územní rozvoj města a vystavěli chybějící infrastrukturu a občanskou vybavenost. „Jako největší problém vnímám, že za osm let nedokázalo hejtmanství využít obrovského potenciálu Středočeského kraje vyplývajícího z jeho unikátní polohy a sousedství s Prahou. Vedení kraje pracovalo převážně v udržovacím módu, bez jasné vize a koncepce,“ dodal Petr Tiso. Kromě kvalitní správy kraje nabídnou kandidáti TOP 09 občanům propracovaný koncepční rozvoj s jasnou vizí, jak by měl kraj vypadat.

Středočeský kraj – zdravé srdce Čech

„Nabídneme lidem dlouhodobou vizi, kterou jsme pojmenovali „Středočeský kraj – zdravé srdce Čech“. Středočeský kraj má společně s Prahou tvořit prosperující region, který bude dobrým místem pro kvalitní život lidí a bude atraktivní pro návštěvníky,“ uvádí Petr Tiso.

Jan Jakob, který je starostou Roztok již druhé funkční období a za jehož působení se Roztoky proměnily v místo, které je dáváno za příklad úspěšného rozvoje, uvádí: „Jako starosta vím, že základem zdravého fungování města jsou zdravé finance. Nejinak tomu je i na krajské úrovni. Jsem přesvědčen, že se spousta prostředků, které lze využít na doposud zanedbané investice, jako jsou například silnice, lze najít díky kvalitnímu hospodaření.“

Základem cesty za naší vizí Středočeského kraje jako zdravého srdce Čech jsou nejen zdravé finance s maximálním využitím fondů EU, ale i vyvážený územní rozvoj, podpora vzdělání a kultury, či odpovědná řešení pro dopravu, zdravotnictví, sociální oblast, cestovní ruch a životní prostředí.  „Naši vizi zdravého Středočeského kraje, program, jak k ní směřovat, i odborné garanty z řad našich kandidátů Středočechům představíme v příštích měsících,“ uzavírá Petr Tiso.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:top09)