Svátek má: Milena

Regiony

Velikost textu:

Svatební kalendář na letošní rok se královéhradecké matrice plní

Svatební kalendář na letošní rok se královéhradecké matrice plní

Už více než stovka snoubenců požádala královéhradeckou matriku o svatební termín na tento rok. Zhruba šedesát obřadů se uskuteční ve schválených termínech a na úředně stanovených místech.

Ilustrační foto
27.leden 2016 - 10:00

A dalších necelých padesát svateb se uskuteční mimo vyhlášené termíny a na jiném místě, než úřad ke sňatku nabízí. Některé termíny jsou už téměř zaplněny. Navzdory pověrám je v poslední době zájem i o květnové termíny a proto jsou pro letošní rok v tomto měsíci schváleny čtyři dny k oddávání.

Zájem snoubenců o včasné zamluvení svatebního termínu v roce 2016 evidovala matrika královéhradeckého magistrátu už na podzim, a to krátce po schválení termínů radou města. Mezi nejžádanější termíny patří každoročně ty letní.


„Jedná se o 18. června, 25. června a 16. července. V těchto dnech už je jen několik volných časů,“ sděluje vedoucí matriky královéhradeckého magistrátu Zuzana Soukupová. Dodává, že naopak v květnu jsou závazně objednané zatím čtyři svatební obřady.

„Pokud si chtějí snoubenci zadat svatební termín v letních měsících, doporučuji jim, aby se co nejdříve dostavili na matriku manželství a předložili všechny doklady potřebné k závazné rezervaci,“ dodává Ľudmila Ducháčová, vedoucí odboru správního, pod nějž matrika na magistrátu spadá.

Kromě úředně stanovených míst, domu U Špuláků a oddací místnosti na magistrátu, na něž se nevztahuje platba správního poplatku, si snoubenci pro svatební obřad vybírají často například Jiráskovy sady, budovu Muzea východních Čech, Šimkovy sady, jižní terasy, Šrámkův statek, Nové Adalbertinum a další místa. Ta však musejí předem odsouhlasit pracovnice matriky, které pak obřad připravují.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Magdaléna Vlčková, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:mmhk)