Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Titul EY Podnikatel roku 2015 Jihomoravského kraje

Titul EY Podnikatel roku 2015 Jihomoravského kraje

Titul EY Podnikatel roku 2015 Jihomoravského kraje získal Viktor Růžička, předseda představenstva a majitel společnosti BioVendor - Laboratorní medicína a.s.

MIchal Hašek předává ocenění Viktoru Růžičkovi
5.únor 2016 - 08:00
Společnost EY pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje, JUDr. Michala Haška a ve spolupráci se zájmovým sdružením JIC vyhlásila vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2015 Jihomoravského kraje. Stal se jím Viktor Růžička, předseda představenstva a majitel společnosti BioVendor - Laboratorní medicína a.s. V Jihomoravském kraji byl regionální vítěz vyhlášen již pojedenácté, loni zvítězil Jindřich Životský ze společnosti OKAY Holding.

O vítězství Viktora Růžičky rozhodla nezávislá porota, které předsedal Vlastislav Bříza, generální ředitel KOH-I-NOOR holding, držitel titulu EY Podnikatel roku 2014.

„V Jihomoravském kraji se nám do tohoto ročníku soutěže EY Podnikatel roku přihlásilo nejvíce podnikatelů z celé ČR. Soutěž zde vyhlašujeme pojedenácté a už se téměř stává pravidlem, že vždy objevíme nějaký velký talent v oblasti technologií. Jejich hnacím motorem jsou inovace a úspěch pro ně není limitován hranicemi, obstojí i v zahraniční konkurenci. Těší nás, že i letos můžeme veřejnosti představit podnikatele, kteří šíří dobré jméno značky Czech Republic po světě a kteří nás svým inovativním přístupem inspirují a posouvají dopředu,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice.


„Každý podnikatel, který posouvá laťku svého oboru výš, pomáhá celému regionu a nejen jemu. Vítězové předcházejících ročníků této soutěže to svou prací dokázali a jsem přesvědčen, že i jejich nástupci budou v této tradici pokračovat. Pro mne je soutěž o EY Podnikatele roku šancí, že stále existují úspěšní podnikatelé, kteří představují pro náš region naději na další, nejen hospodářskou prosperitu,“ říká JUDr. Michal Hašek, hejtman Jihomoravského kraje.

„Jsem opravdu rád, že o Brně a celé jižní Moravě je ve světě stále více slyšet ve spojitosti s technologickými inovacemi, podporou podnikání nebo znalostní ekonomikou.  Potvrzuje to i prohlášení profesora Kevina Morgana z univerzity v Cardiffu, odborníka na problematiku správy a rozvoje regionů, který minulý týden na konferenci European Innovation Ecosystems vyzdvihl za přítomnosti komisaře Moedase Jihomoravský kraj za skvělou práci a výsledky v oblasti inovačních systémů. Podle aktuálních čísel víme, že počet malých výzkumných firem roste na jižní Moravě několikrát rychleji než kdekoliv jinde v ČR, za posledních deset let se jejich počet u nás téměř ztrojnásobil. V JIC pomáháme na svět skvělým nápadům a tím, že podnikatelům nabízíme špičkové zázemí a know-how, můžeme pak spolu s nimi být hrdí na jejich podnikatelské úspěchy. Věřím, že i díky vítězi letošního ročníku soutěže zase nějaké další přibydou,“ uvádí Jiří Hudeček, ředitel JIC, které je partnerem krajského kola soutěže v Jihomoravském kraji.

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2015 České republiky bude spolu s vítězi v dalších kategoriích vyhlášeno 1. března 2016 v Praze. Nejvíce „želízek v ohni“ na celostátní titul má letos Jihomoravský kraj, následují Praha a Moravskoslezský kraj.  

Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční 7. – 12. června 2016 v Monte Carlu. Jihomoravskenovinky.cz informovala Mgr. Eliška Holešinská Windová, tisková mluvčí Krajského úřadu Jihomoravského kraje.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto.parl.l.)