Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

Týden otevřených dveří ve vsetínské hvězdárně

Týden otevřených dveří ve vsetínské hvězdárně

Vsetínská hvězdárna nabízí v době jarních prázdnin pestrý program. Těšit se můžete na naučné dokumenty o vesmíru, přednášky o Sluneční soustavě, místních meteorologických rekordech nebo zvířecích astronautech. Čekají vás i exkurze a pozorování Slunce.

Hvězdárna Vsetín
30.leden 2016 - 10:00

Jak zlínskénovinky.cz informovala Bc. Jana Bajanová z Muzea regionu Valašsko, p.o., týden otevřených dveří pořádá Hvězdárna Vsetín už od roku 1993. Také letos je připraven zajímavý program, který potěší malé i velké příznivce astronomie.

Od 1. do 5. února jsou pro menší děti přichystány krátké animované příběhy o mimozemšťanech, Slunci, Měsíci a zimě. Na své si přijdou i zájemci o kosmonautiku a přírodní vědy. Pro starší děti a „dospěláky“ jsou určeny naučné filmy o cestách lidí do kosmu, jaderné energii, vesmírných objektech a stvoření vesmíru. Na přednáškách uslyší o zvířecích astronautech, Sluneční soustavě, ale také o vsetínských meteorologických rekordech.

Hvězdárna a planetárium Brna otevírá novou vědeckou stezku

Po celý týden budou probíhat exkurze, pozorování Slunce a večerní astronomická pozorování. Pro větší skupiny návštěvníků lze po domluvě zajistit jiný astronomický program. „Vstup na všechny akce v rámci Týdne otevřených dveří je zdarma,“ upozorňuje pracovník hvězdárny Ing. Martin Leskovjan. Podrobnosti o akci budou uveřejněny na webu hvězdárny.

(kp,zlinskenovinky.cz,foto:Muzeum regionu Valašsko)