Svátek má: Jaromír

Regiony

Velikost textu:

Tým z děčínské obchodky postoupil do celostátního kola

Tým z děčínské obchodky postoupil do celostátního kola

Trojice studentů 4. ročníku Evropské obchodní akademie v Děčíně Filip Vait, Jaroslav Skopec a Ladislav Mrázik, se zúčastnili krajského kola soutěže Ekonomický tým 2016 v Chomutově. 

Vítězové soutěže
1.říjen 2016 - 12:00

Soutěže se zúčastnilo devět týmů ze všech obchodních akademií v Ústeckém kraji. A právě tým z děčínské „obchodky“ zvítězil.


První část soutěže byl vědomostní test. Ten obsahoval 60 otázek, na jejichž zodpovězení měly všechny týmy jednu hodinu. Tematicky byl sestaven z několika okruhů – ekonomika, účetnictví, právo, písemná a elektronická komunikace a něco málo i ze statistiky. V tomto testu získal tým cca 75 %, což byl velmi dobrý výsledek.

Druhá část byla prezentace. Téma se vždy losuje až na poslední chvíli, aby se dopředu nemohl nikdo připravit. Letos si musely týmy poradit s tématem „Nezaměstnanost a její řešení ve vašem regionu“. Příprava trvala 30 minut, žáci v jejím průběhu mohli vyhledávat informace na internetu. Samotná prezentace trvala 10 minut a probíhala před tříčlennou odbornou porotou.

Tým děčínské obchodní akademie se tak v krajském kole umístil nejvýše na stupních vítězů a postoupil do celostátního finále, které se uskuteční 6. prosince 2016 v Opavě. Nad studenty z akademie bděl pedagogický doprovod v podobě Jitky Granátové.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto ustecký kraj)