Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Týrání učitelky: Stále více lidí žádá odvolání vedení SPŠ Třebešín

Týrání učitelky: Stále více lidí žádá odvolání vedení SPŠ Třebešín

Petici požadující odvolání vedení Střední průmyslové školy na Třebešíně v Praze 10 podepsalo za tři dny od jejího zveřejnění již téměř 900 petentů.

SPŠ Třebešín
23.únor 2016 - 08:30

Mezi nimi jsou rodiče studentů této školy, bývalí absolventi nebo současní studenti. Petice poběží do konce tohoto týdne, poté bude předána zřizovateli školy, tedy pražskému magistrátu.

Jsme za frajery. Úča zase dostala co proto!

Praha chce důkladně vyšetřit šikanu na škole v Praze 10

Z textu petice

"Na základě otřesného případu týrání a šikany učitelky na Střední průmyslové škole, Na Třebešíně 2299, Praha 10 žádáme školskou radu této školy a také zřizovatele této školy Magistrát hl. m. Prahy, aby v nejbližším možném termínu projednal odvolání vedení této školy – konkrétně RNDr. Františka Bártla, ředitele školy a další nejužší vedení.

Žádáme, aby se co nejdříve sešla k projednání případu školská rady této školy a následně, aby věc a odvolání vedení projednal zřizovatel školy, což je pražský magistrát a to bez zbytečného odkladu," žádají petenti.

Zároveň byly škole v úterý 16. 2. 2016 zaslány následující dotazy, na které se nevztahuje Policií ČR nařízená mlčenlivost, zůstaly zatím bez odpovědi.
  1. Pokud má škola pracovníka pro řešení sociálně patologických jevů u žáků konkrétně Vámi uvedeného p. Haška, prosím tedy o přesné uvedení, jak, kdy a jak konkrétně s třemi agresory za uplynulý půlrok pracoval? Jaký byl výsledek jeho práce?
  2. Kdo – prosím o výčet všech jmen – byl v komisi, která rozhodovala o podmínečném vyloučení tří žáků? Rozhodla o tomto komise jednomyslně, nebo byl nějaký rozdíl v hlasování, tzn. byl někdo proti, někdo se zdržel?
  3. Pan ředitel je dle pondělního sdělení sekretářky nemocný – prosím o sdělení, od kdy je v pracovní neschopnosti, důvod a jak dlouho tato jeho pracovní neschopnost potrvá?
  4. Proč jste již při prvních podzimních signálech, že něco není v pořádku neinformovali zřizovatele, tedy MHMP ani policii?Jste nyní v kontaktu s rodiči tří agresorů, jak jejich chování vysvětlují oni?

Stále čekáme na odpovědi, píší petenti.
(jv,prazskenovinky.cz,foto:arch.)