Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Univerzita obrany vyřadí absolventy 29.kurzu Generálního štábu

Univerzita obrany vyřadí absolventy 29.kurzu Generálního štábu

Univerzita obrany vyřadí další absolventy nejvyššího kariérového kurzu v Armádě České republiky. 

Univerzita obrany
1.duben 2016 - 08:00
Ve čtvrtek 31. března 2016 v 10.00 hodin se v hlavním sále Klubu Univerzity obrany uskuteční slavnostní vyřazení absolventů 29. a 30. kurzu Generálního štábu. Kromě zástupců vedení Univerzity obrany se ceremoniálu zúčastní zástupce náčelníka Generálního štábu – náčelník štábu generálporučík František Malenínský, další představitelé Ministerstva obrany ČR a pozvaní hosté.

Tento nejvyšší resortní kariérový kurz je realizován v rámci programů celoživotního vzdělávání vyšších důstojníků a účastní se ho vybraní důstojníci předurčení na významné funkce v armádě se stanovenou hodností plukovník nebo brigádní generál. Garantem kariérových kurzů na Univerzitě obrany je Centrum bezpečnostních a vojenskostrategických studií.


29. kurz Generálního štábu „armádního generála Vojtěcha Borise Luži“ probíhal v kombinované formě studia, trval jedenáct měsíců a absolvovalo ho třiadvacet důstojníků. 30. kurz Generálního štábu „divizního generála Jaroslava Vedrala-Sázavského“ představoval sedmiměsíční prezenční studium, které absolvovalo 13 vyšších důstojníků. Oba kurzy byly zaměřeny na strategické řízení, bezpečnostní a obrannou politiku, leadership a vojenské umění. Na výuce se podílela řada domácích i zahraničních představitelů vojenských i civilních orgánů a organizací.

„Absolvování tohoto kurzu napomůže důstojníkům získat schopnost působit na nejvyšších místech velení Armády ČR a spolupracovat s institucemi na národní i nadnárodní úrovni,“ připomíná jeden z cílů kurzu rektor-velitel Univerzity obrany brigádní generál Bohuslav Přikryl.

„Studium v kurzu jsme zmodernizovali a využili poznatky, jež jsme získali v zahraničí, ať už ve Spojených státech, Francii či Německu,“ říká ředitel centra brigádní generál v záloze František Mičánek, který byl nedávno zvolen děkanem NATO Defence College v Římě.

Jihomoravskenovinky.cz informoval podplukovník Vladimír Šidla, tiskový mluvčí Univerzity obrany.

(jv,Jihomoravskenovinky.cz foto:arch.uo)