Svátek má: Vratislav

Regiony

Velikost textu:

Ústecká germanistika je opět na špici

Ústecká germanistika je opět na špici

Ústecká germanistika v prosinci 2015 zdolala další důležitý mezník na pomyslném vzdělávacím žebříčku. Tzv. dvojitý diplom (Double Degree) zde úspěšnou obhajobou své literárně vědné diplomové práce získal první student z německé univerzity v Bayreuthu Karl-Heinz Gmehling.

doc. Renata Cornejo a Karl-Heinz Gmehling
7.leden 2016 - 12:00

Jako absolvent dvojitého diplomu získává kromě německého titulu M.A. také  jeho český ekvivalent Mgr., který ústecká germanistika nabízí jako jediná v Česku.

„O Českou republiku a česko-německé vztahy se zajímám již delší dobu. Jelikož je úroveň ústecké germanistiky podle mě plně srovnatelná s německou, předpokládám, že mi absolvované studium pomůže v nastartování mé akademické kariéry,“ uvedl ke své motivaci ke studiu v Ústí Karl-Heinz Gmehling.

Tříletý projekt „Šance pro mladé výzkumníky na UJEP“ je u konce

Protože se jedná o dvoustranný studijní program, mohou se do „dvojitého diplomu“ zapojit i studující ústecké germanistiky. Každý rok vyjíždějí tři studující magisterského oboru Německá filologie v česko-německém interkulturním kontextu na partnerskou univerzitu v Bayreuthu, na níž absolvují druhý rok svého studia.

„Naši první dva absolventi dvojitého diplomu završili své studium již v únoru roku 2015 a podle našich zpráv našli s dvojitým diplomem velice lukrativní uplatnění,“ upozorňuje vedoucí katedry doc. Renata Cornejo. Ústeckénovinky.cz informovala Mgr. Jana Šiková, kancléřka a tisková mluvčí Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

(kp,usteckenovinky.cz,foto:UJEP/Josef Růžička)