Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

V 10:00 na náměstí T. G. M. uslyšíte „tři, dva, jedna, start!“

V 10:00 na náměstí T. G. M. uslyšíte „tři, dva, jedna, start!“

V Golčově Jeníkově v neděli odstartuje velikonoční Běh městem Jarmily Kratochvílové. Právě z centra rodného města československé atletky, mistryně světa a držitelky současného světového rekordu v běhu na 800 metrů se poběží předvelikonoční silniční běh na 15 kilometrů.

Momentka z loňského startu
24.březen 2016 - 08:00

Záštitu nad tradiční sportovní událostí, která se letos uskuteční už po dvaatřicáté, převzal hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. „Aktuálně máme předem přihlášených 74 závodníků, ale většina se hlásí až v neděli na místě,“ prozradila Jarmila Kratochvílová, která zároveň připomněla, že loni hlavní závod běželo 164 sportovců,“ říká za organizátory Josef Trtík.

Letos se opět poběží v šesti kategoriích podle pohlaví a věku. Na prvních deset mužů, pět žen a pak tři první vítěze z každé kategorii čekají ceny za více než sto tisíc korun. 15 kilometrů dlouhá trať začíná na náměstí T.G. Masaryka v Golčově Jeníkově a závodníci poběží přes ulice města, Kobylí Hlavu, Chrtníč, Okrouhlík, Chlumek a zpět. Většina trasy bude asfaltová, ale běžci se nevyhnou ani zpevněné polní cestě.

Dana Zátopková: Češi si moc neváží těch, kteří něco dokázali

„Zajímavé je, že rok od roku se navyšuje počet účastníků nad 70 let. Účast v závodu si moc užívají, rádi sportují a navíc získají 500 korun odměnu za jejich často inspirativní výkon,“ uvedla Jarmila Kratochvílová s tím, že dvě třetiny účastníků jsou právě senioři. V 10:05 na stejném místě odstartuje doplňkový závod s názvem Běháme pro zdraví, který má délku 1 234 metrů a pravidelně se ho účastní až 650 dětí a dospělých.

Tradiční závod přijede v neděli 27. března 2016 do Golčova Jeníkova zahájit hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Častými hosty jsou také Dana Zátopková, česká atletka, olympijská vítězka a manželka Emila Zátopka, i bývalý český hokejový útočník a rodák z Havlíčkova Brodu Josef Augusta. Novinkyvysočina.cz informovala Mgr. Monika Brothánková z tiskového oddělení sekretariátu hejtmana.

(kp,novinkyvysocina.cz,foto:Golčův Jeníkov)