Svátek má: Ctirad

Regiony

Velikost textu:

V Liberci se otevírá pracoviště Centra pro regionální rozvoj

V Liberci se otevírá pracoviště Centra pro regionální rozvoj

Centrum pro regionální rozvoj České republiky (Centrum) otevírá v Liberci nové pracoviště.

Ilustrační foto
29.leden 2016 - 09:00

Pobočka bude sloužit jako kontaktní pracoviště pro Integrovaný regionální operační program (IROP) v Libereckém kraji a bude poskytovat informace o tomto novém programu, o možnostech financování projektů a o jednotlivých vypsaných výzvách na předkládání projektových žádostí.

Za řízení programu IROP odpovídá Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, každodenní administraci má na starosti jím řízené Centrum pro regionální rozvoj České republiky. Program IROP nabídne příjemcům přes 120 miliard korun a očekává se přes 15 tisíc nových projektů. Okruh možných příjemců v programu IROP je velmi široký – od státních orgánů a složek přes kraje a obce až po neziskové organizace v sociální, zdravotní, a vzdělávací oblasti, bytová družstva/společenství vlastníků jednotek, živnostníky a podnikatele v oblasti sociálního podnikání, či vlastníky nemovitých kulturních památek. Stejně jako v ostatních krajích, i v Libereckém kraji je všem žadatelům o dotaci k dispozici kontaktní osoba, jež zodpoví všechny dotazy k programu.


Na administraci evropských fondů se Centrum podílí již od roku 1999 a v České republice patří v tomto ohledu k nejzkušenějším institucím. V loňském roce se usilovně připravovalo na start programu IROP a pracoviště v Liberci je dalším z  nových pracovišť, které Centrum zřizuje po celé republice.

„Dosavadní síť šesti regionálních poboček jsme začali od  loňského června rozšiřovat tak, aby v každém krajském městě mělo Centrum své regionální pracoviště. V Liberci jsme doposud měli jen detašované pracoviště hradecké pobočky, nově zde otevíráme samostatnou pobočku,“ přibližuje vznik nových poboček pověřený ředitel Centra Zdeněk Vašák. „Co naopak zůstává beze změny, je naše hradecké pracoviště pro programy přeshraniční spolupráce. Pobočka pro Cíl 3 v Hradci Králové bude i nadále sloužit pro celý region Severovýchod, tedy pro Královéhradecký, Pardubický i Liberecký kraj.“ dodává Vašák.

Libereckenovinky.cz informoval Mgr. et Mgr. Vilém Řehák za Centrum pro regionální rozvoj České republiky.

(jv,libereckenovinky.cz foto:arch)