Svátek má: Barbora

Regiony

Velikost textu:

V Nasavrkách otevřeli populárně naučnou včelí stezku

V Nasavrkách otevřeli populárně naučnou včelí stezku

Střední odborné učiliště včelařské ve východočeských Nasavrkách otevřelo naučnou včelí stezku s příznačným názvem Včelí inspiromat.

Včelřské učiliště
18.leden 2016 - 10:00

Stezka má zpestřit procházky místních i návštěvníků města, informovat o životě a chovu tohoto společenského hmyzu a přilákat zájemce do areálu učiliště, který nabízí prohlídku arboreta i další včelařské zajímavosti. Populárně naučný projekt nasavrcké školy podpořila stodvacetitisícovým příspěvkem Nadace ČEZ.

Ucelený soubor naučné včelí stezky tvoří informační tabule z hraněného a deskového řeziva. „Hlavním cílem stezky je návštěvníky inspirovat a vzbudit v nich zájem o další informace o fungování společenství včely medonosné. Každá informační deska obsahuje kromě zajímavých poznatků také hravé otázky ze života včel, jejichž správné odpovědi jsou uvedeny vždy na tabuli ve formě QR kódu, případně na našich webových stránkách,“ uvedla Miroslava Novotná z SOUV Nasavrky.


Část nasavrckého Včelího inspiromatu je instalována v městském parku blízko učiliště, na nějž přímo navazuje přírodní památka Kaštanka s unikátní výsadbou kaštanovníku setého. Ke svým procházkám jej hojně využívají místní rodiny i návštěvníci města. Stezka zájemce zavede také přímo do areálu učiliště, jenž široké veřejnosti nabízí například prohlídku včelařského arboreta s dalšími poznatky z hmyzího života nebo speciální prodejnu včelařských potřeb a včelích produktů.

Střední odborné učiliště v Nasavrkách dlouhodobě pracuje na šíření poznatků ze života a chovu včel, jejichž blahodárného vlivu široká veřejnost využívá nejen v oblasti stravování nebo kosmetiky. Ve vybudování včelí stezky jej podpořila Nadace ČEZ prostřednictvím grantového řízení Podpora regionů, které je zaměřeno na rozvoj veřejně prospěšných projektů.

„Škola již šest desítek let vychovává včelařské odborníky a prostřednictvím vzdělávacího centra, pořádaných táborů, přednášek i soutěží zapojuje i širokou veřejnost včetně dětí. Na Včelí inspiromat jsme přispěli, neboť je dalším krokem v její osvětové činnosti a přirozeně propojuje aktivně trávený volný čas s poznáváním tajů a zákonitostí přírody,“ sdělila ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Mgr. Šárka Beránková, tisková mluvčí ČEZ, a. s.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:čez)